Wpisz i kliknij enter

Kościelisko Music Trail Festival: Devarrow i Daniel Spaleniak na zakończenie cyklu

Devarrow, Owen Meany’s Batting Stance i Daniel Spaleniak wystąpią 7 października w Kościelisku. Koncert trójki artystów zakończy tegoroczną edycję Music Trail Festival – sierpniowego i wrześniowego cyklu koncertów.

Music Trail Festival to seria sierpniowych i wrześniowych koncertów, które prowadzić mają do październikowego finału. Całość została pomyślana tak, aby muzyka wpisywała sie w wyjątkowość krajobrazu Kościeliska. Music Trail Festival ma scalać naturę, walory miejsca i wrażliwość artystów.

W sierpniu w ramach cyklu zagrali m.in. Lor, Rosalie Chatwin, Jakub Kusior, Sasha Boole, Chris Ellys czy Zuza Gadowska. Całość natomiast zakończy koncert Devarrow, Owen Meany’s Batting Stance oraz Daniela Spaleniaka, którzy pojawią się 7 października 2017 na scenie Domu Ludowego, budynku będącego emanacją tego, czym Kościelisko stoi – historycznie, widokowo i klimatycznie.

Devarrow

Devarrow to singer-songwriter z Kanady, który znany jest pełnych energii, a jednocześnie intymnych koncertów, na których przeobraża się w gawędziarza. Na scenie występuj solo, jednak dzięki zapętlaniu partii gitary, bębnów i wokali, brzmi jak pełnowymiarowy zespół. Devarrow na koncie ma dwa akustyczne albumy – „The Coast, The Cottage” z 2011roku oraz „The Great Excape” wydany w 2015 roku. Do Kościeliska przywiezie materiał z wydanej wiosną tego roku EP-ki.

Owen Meany’s Batting Stance

Owen Meany’s Batting Stance to projekt, za którym stoi Daniel Walker. Podobnie jak Devarrow pochodzi z leżącej w północnej Kanadzie Nowej Szkocji. Mimo, że jego podstawowym instrumentem jest także gitara akustyczna, to zamiast rozmarzonych, leniwie płynących utworów, spełnia się z znacznie bardziej energetycznej muzyce, opartej na mocnym wokalu i chwytliwych melodiach. Jego żywiołem są koncerty podczas, których „za pomocą mocnych utworów stara się przebić bańkę oddzielającą zespół od publiczności”. Na koncie ma jedno imienne wydawnictwo wydane w ubiegłym roku.

Daniel Spaleniak

25-letni artysta pochodzący z Łodzi. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”. Zadebiutował albumem „Dreamers” wydanym trzy lata temu nakładem Anteny Krzyku. Jego kolejny album „Back Home” ukazał się w 2016 roku. Ze swoim materiałem zjechał Polskę wzdłuż i wszerz grając na festiwalach takich jak Open’er, Halfway czy Soundrive.

Cykl powstał dzięki współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi.

Bilety:

  • do 24.09. – 25 PLN
  • od 25.09. do 06.10. – 30 PLN
  • w dniu – 35 PLN

www.musictrailfestival.pl
www.facebook.com/musictrailfestivalJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy