Wpisz i kliknij enter

Przed nami ostatni tydzień festiwalu Ars Cameralis 2017!

Arscameralisowy listopad powoli dobiega końca. Na ostatni tydzień Festiwalu przewidziano niemałe atrakcje.

21 listopada (wtorek) godz. 19.00, Kino Kosmos, Katowice

W ramach przeglądu „Filmowi szaleńcy, marzyciele czy rewolucjoniści”, organizowanego przez Filmotekę Śląską (Instytucja Filmowa Silesia Film) odbędzie się projekcja kultowego filmu Stanisława Barei — „Miś” (Polska, 1981).

Filmu, który pozostaje znakiem rozpoznawczym tej drogi w polskiej kulturze, która porzuciła wzniosłość i patos na rzecz ironii, dystansu i satyrycznego ujęcia niedociągnięć powszedniości. To ostatni element tegorocznego przeglądu, którego ideą jest przywołanie z historii kinematografii postaci, mających odwagę wymykać się normom codzienności. Bilety dostępne w kasie Kina oraz na stronie filmowa.net

24 listopada (piątek) godz. 19.00, Kinoteatr Rialto, Katowice

Wieczór zapowiada się nastrojowo, a to za sprawą Michelle Gurevich, występującej wcześniej pod pseudonimem Chinawoman. Ta mistrzyni melancholijnej dekandencji wśród swoich mistrzów wymienia Charlesa Aznavoura, Ałłę Pugaczową czy Yoko Ono.

Na scenie kreuje mikrokosmos, na który składają się pogmatwane relacje międzyludzkie, próba odpowiedzi na często podstawowe, a tym samym ostateczne pytania, a także odwołanie się do tajnych rejonów ludzkiego wnętrzna. Bilety dostępne w kasie Kinoteatru oraz na portalach Biletomat, Ticketpro, Ticketportal.

25 listopada (sobota) godz. 19.00, Klubokawiarnia Aquarium, Bielsko-Biała

Występ niecodziennego duetu Paula i Karol, który zaczynał ponad osiem lat temu od mieszanki alternatywnego folku i popu. Swoim luzem i zgrabnymi, urokliwymi piosenkami zwrócili uwagę zarówno publiczności, krytyki, jak i festiwalowych selekcjonerów. W dorobku mają 4 płyty, z których najnowsza, Our Town, ukazała się w tym roku i przyniosła małą woltę stylistyczną. Bilety dostępne przed koncertem (25 zł).

25 listopada (sobota) godz. 19.00, Jazz Club Hipnoza, Katowice

Po raz 23. (!) odbędzie się Zbieg Poetycki NaDziko — czyli szalony wieczór poezji i muzyki, bez którego nie można wyobrazić sobie festiwalowego programu. W tym roku na zaproszenie poetów z Grupy NaDziko (w składzie: Wojciech Brzoska, Radosław Kobierski, Bartek Majzel, Maciej Melecki, Krzysztof Siwczyk) podczas imprezy wystąpią: znakomity izraelski poeta Amir Or, Marcin Jurzysta, Dariusz Suska, Piotr Kępiński, Filip Zawada i Roman Honet.

Wieczór zakończy koncert zespołu Pablopavo i Ludziki, dowodzonego przez Pawła Sołtysa — jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich songwriterów. Bilety dostępne na portalach Biletomat, Ticketpro oraz Ticketportal.

28 listopada (wtorek) godz. 19.00, Teatr Rozrywki, Chorzów

Wielkim finałem tegorocznej edycji Festiwalu będzie niezwykły spektakl Bacon wg koncepcji jednej z najwybitniejszych światowych choreografek — Nanine Linning, która wraz ze swoim Dance Company / Theater Heidelberg postanowiła przenieść płótna Francisa Bacona na teatr tańca, tworząc dzieło bezkompromisowe, szokujące, ale także niezwykle fascynujące.

Spektakl miał swoją pierwszą odsłonę 12 lat temu, niedawno powrócił na scenę z nową choreografią i scenografią, która wykorzystuje głównie video i światło. Bilety dostępne w kasie Teatru oraz tutaj.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Baasch – Noc

Once upon a night, seven clubs away