Wpisz i kliknij enter

Unsound – pierwsza odsłona

Krakowski festiwal wskakuje w tym roku na kolejny poziom intelektualnej abstrakcji – pod hasłem „Presence”.

Głównym wydarzeniem tegorocznej edycji festiwalu będzie spektakl „Autobiography Edits” oparty na sekwencjonowaniu genomu choreografa Wayne’a McGregora z muzykę na żywo w wykonaniu Jlin. Z kolei queerowy kolektyw House of Kenzo przygotuje widowisko „Magna Surgat”, w którym tancerze dzięki technologii motion capture zostaną zanimowani przez Sama Rolfesa. Muzykę zagra Rabit.

Tim Hecker zaprezentuje nowy materiał z nadchodzącego albumu, a na scenie towarzyszyć będzie mu japoński zespół tradycyjnej muzyki dworskiej gagaku. Amnesia Scanner wystąpią w towarzystwie Oracle, czyli zaprogramowanej przez siebie sztucznej inteligencji, a TCF poprowadzi warsztaty z programowania botów i również zaprezentuje muzykę własnoręcznie wyuczonej Artificial Intelligence.

Legendarny kompozytor minimal music z Nowego Jorku – Terry Riley – przyjedzie na wyjątkowy koncert w Kopalni Soli „Wieliczka”. Natomiast raperka Moor Mother zaprezentuje się z free-jazzowym zespołem Irreversible Entanglements. Przy tym wszystkim Alva Noto z materiałem ze swego albumu „Uniequav” może wypaść niepokojąco zwyczajnie.

W części klubowej zagrają m.in. Olof Dreijer z The Knife, Ben UFO, Blawan, Skee Mask b2b Zenker Brothers, The Mover​ i DJ Storm. Nie zabraknie oczywiście, jak to na Unsoundzie,  artystów z egzotycznych stron. Będzie to raperka z Brazylii Linda Da Quebrada i raper Rozzma z Egiptu, HDMirror z Południowej Afryki oraz ugandyjska DJ-ka Kampire.

Wszystkie informacje:

www.unsound.plJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy