BNNT – Middle West
Jarek Szczęsny:

Gorzka pigułka.

Ansome – Hands Of The Harbour
Paweł Gzyl:

Punkowy gest.

Lapalux – Amnioverse
Ania Pietrzak:

Jak zachwyca?

Various Artists – X – Ten Years Of Artefacts
Paweł Gzyl:

Techno w swej najbardziej pomysłowej wersji.

Julek Płoski – śpie
Jarek Szczęsny:

Coś nowego.

Karenn – Grapefruit Regret
Paweł Gzyl:

Pariah i Blawan improwizują.

Moor Mother – Analog Fluids Of Sonic Black Holes
Jarek Szczęsny:

Hałas i chaos.

Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?Unsound ogłasza pierwszych wykonawców

Pod hasłem „Solidarity” do Krakowa zawita Terrence Dixon jako Population One, Leyland Kirby jako The Caretaker oraz Robert Henke. Kto jeszcze?

Tegoroczna edycja festiwalu Unsound odbędzie się między 6 a 13 października w Krakowie. W stolicy Małopolski klasycznie odbędą się koncerty, rozmowy,  warsztaty oraz pokazy filmowe. Tematy, które zajmują organizatorów festiwalu w tym roku to wspólnota, empatia, szacunek wobec innego oraz pozytywne wizje przyszłości. Hasłem przewodnim Unsoundu jest „Solidarity”. Jak zawsze wydarzenia rozsiane będą niemal po całym Krakowie.

Z inicjatywy festiwalu Unsound oraz Europejskiego Centrum Solidarności powołana została THE ROUND TABLE ORCHESTRA, grupa której nazwa odnosi się do obrad okrągłego stołu z 1989 roku. W skład orkiestry wejdzie REMONT POMP, zespół perkusyjny, którego członkami są również artyści z niepełnosprawnościami. Dołączą do nich znani polscy jazzmani: saksofonista i klarnecista MIKOŁAJ TRZASKA, saksofonista TOMASZ GADECKI oraz trębacz TOMASZ ZIĘTEK.

Do pojęcia „wspólnoty” w specjalnym, premierowym koncercie odniosą się MOOR MOTHER i LONDON CONTEMPORARY ORCHESTRA. Artyści zaprezentują „The Great Bailout” – materiał, którego głównymi tematami są sprawiedliwość społeczna i ekonomiczna oraz historia niewolnictwa. O swojej ojczyźnie opowie SOTE, czyli Ata Abtekar – irański kompozytor muzyki elektronicznej. Jego nowy album „Parallel Persia” to wizja alternatywnej rzeczywistości, futurystyczna opowieść o Persji.

Wyjątkowy koncert z pogranicza muzyki klasycznej odbędzie się również w Kopalni Soli „Wieliczka”. Australijska grupa THE NECKS zagra z SINFONIETTĄ CRACOVIĄ, a poprowadzi ich dyrygent ILAN VOLKOV. HOLLY HERNDON na swoim nowym albumie „Proto” również zajmuje się ideą wspólnoty. Herndon inspirowała się między innymi tradycją Sacred Harp – wokalną muzyką wykonywaną przez społeczności protestanckie z Nowej Anglii. Na nowym materiale oprócz samej Herndon słychać także chór oraz sztuczną inteligencję o pseudonimie Spawn.

Wspólnotowy charakter mają również koncerty SUNN O))) – ale w tym wypadku oznacza to rytualność i transowość. Grupa wykona w Krakowie na żywo swój nowy album – „Life Metal”. Z kolei James Leyland Kirby zaprezentuje muzykę firmowaną pseudonimem The Caretaker z albumu „Everywhere at the End of Time”, który opowiada o procesie utraty pamięci. Duet Emptyset przedstawi w Krakowie nowe widowisko, które powstało w oparciu o uczenie maszynowe. „Blossoms” to opowieść o zawiłych relacjach pomiędzy materią ożywioną i nieożywioną.

Swój nowy materiał zaprezentuje w tym roku pod Wawelem ROBERT HENKE. Będzie to światowa premiera „CBM 8032 AV”, nad którym niemiecki muzyk pracował przez ostatnie trzy lata. Jest to widowisko w całości przygotowane na odrestaurowanych komputerach Commodore CBM 8032. Henke próbuje pogodzić współczesną estetykę z ograniczeniami narzuconymi przez technologię sprzed czterech dekad.

W Hotelu Forum wystąpi PAULA TEMPLE, która niedawno wydała entuzjastycznie przyjęty debiutancki album. JD TWITCH z OPTIMO wraca na krakowski festiwal z setem składającym się z utworów wyprodukowanych przez jego wytwórnię AGAINST FASCISM TRAX. Na żywo posłuchać będzie można też OBJEKTA, któremu towarzyszyć będzie EZRA MILLER, artysta wizualny odpowiedzialny za obraz i światło. Niezłą gratką będzie występ Terrence’a Dixona z Detroit – pod pseudonimem POPULATION ONE.

Z „live actem” wystąpi również OLIVIA rezydentka festiwalu, która do tej pory grała jedynie didżeejskie sety. Swoje show przygotowała wspólnie z innym krakowskim artystą – CHINO. Będzie ono nosiło tytuł „Radiation 30376”. Młodą scenę brytyjską będą reprezentować SHERELLE i FAUZIA. Didżejki zagrają set b2b, w którym muzyka basowa i jungle zostanie zderzona z footworkiem. Z Londynu przyleci też MANARA, artystka łącząca ze sobą tak odległe estetyki jak grime i bhangra.

Karnety na tegoroczną edycję Unsound Festivalu trafią do sprzedaży 3 czerwca.

Wszystkie informacje i bilety:

www.unsound.pl

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze