Wpisz i kliknij enter

Unsound finalizuje skład

Na krakowskim festiwalu wystąpi Hildur Guðnadóttir, która zaprezentuje na żywo swoją muzykę stworzoną na potrzeby słynnego serialu „Czarnobyl”.

HILDUR GUÐNADÓTTIR to kompozytorka i wiolonczelistka pochodząca z Islandii. Jest dobrze znana unsoundowej publiczności – występowała już u nas solo i razem z innymi artystami, brała także udział w koncercie poświęconym pamięci Jóhanna Jóhannssona. Ostatnio zajmuje się tworzeniem muzyki filmowej, jest autorką ścieżki dźwiękowej do serialu „Czarnobyl”. Za tę produkcję artystka została nominowana do nagrody Emmy. Na Unsoundzie zaprezentuje właśnie ten materiał. Na scenie dołączą do niej CHRIS WATSON oraz SAM SLATER. Koncert zapowiada się intrygująco – będzie to wielokanałowe słuchowisko dostosowane do poprzemysłowych przestrzeni opuszczonego magazynu Telkom Telos.

ROLY PORTER i MFO pokażą w Krakowie audiowizualne widowisko „Kristvaen”, które powstało na zamówienie Unsoundu, berlińskiego festiwalu Atonal oraz barcelońskiej Miry. Część materiałów wizualnych została nakręcona w Puszczy Białowieskiej. Artyści łączą to, co pierwotne i tajemnicze z najnowszą technologią, która również sprawia wrażenie zagadkowej. Na scenie dołączą do nich KATARZYNA SMOLUK-MOCZYDŁOWSKA i AGATA HARZ, znane z grupy KSIĘŻYC oraz BARBARA WILIŃSKA.

UWALMASSA to indonezyjska grupa, która łączy minimalistyczną elektronikę z tradycyjnymi brzmieniami z Jawy. Płyty wydają nakładem wydawnictwa DIVISI62, którego celem jest rozwijanie indonezyjskiej tożsamości. Muzyką repetycyjną zajmuje się również niemiecki artysta BURNT FRIEDMAN, który często współpracuje z innymi muzykami. Tym razem do Friedmana dołączy perkusista JOÃO PAIS FILIPE. Artyści pracują własnie nad wspólnym albumem – na Unsoundzie wystąpią po raz pierwszy na żywo.

700 BLISS to noise’owo-rapowa grupa, w której skład wchodzą raperka, poetka i kompozytorka MOOR MOTHER oraz  DJ HARAM. Ta druga opublikowała niedawno swoją debiutancką EP-kę nakładem wydawnictwa Hyperdub, na której połączyła ze sobą hip-hop z muzyką tradycyjną i klubową pochodzącą z Bliskiego Wschodu. Nagrania 700 Bliss utrzymane są w podobnym klimacie. Z Hyperdubem związani są również kolejni goście – raperka LADY LYKEZ i producent SCRATCHCLART, znany wcześniej jako SCRATCHA DVA, którzy zaprezentują mieszankę dancehallu, grime’u i brzmień południowo-afrykańskich.

BADSISTA i CASHU pochodzą z Brazylii. To one zakończą piątkową noc w Sali Balowej w Hotelu Forum setem pełnym energii – będzie to połączenie mocnego techno, euforycznego rave’u oraz brazylijskiej muzyki funkowej. Z kolei DJ PYTHON zaprezentuje swoje oryginalne podejście do reggaetonu, łącząc go z deephousem i ambientem. MUQATAA wraca na Unsound – w zeszłym roku pojawił się jako raper u boku Zuliego. Tym razem palestyński artysta zaprezentuje inne oblicze swojej twórczości – i zagra muzykę instrumentalną.

Więcej informacji i bilety: www.unsound.pl  Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Eksperymentalne oblicze RPA – część #40

Nowy rok i nowa część cyklu. Całkiem niedawno wyszły dwa albumy szwajcarskiego producenta Dejota, który nagrał je podczas pobytu w RPA. Poznajcie jego wyjątkową elektronikę!