Wpisz i kliknij enter

Outlines z nowym groove

27 stycznia ukaże się kolejna kaseta z serii groove wydawanej przez label Outlines. To już drugie wydawnictwo poświęcone scenie algorave. Tym razem swój materiał przygotował Renick Bell.

Renick Bell na groovie 11 kreśli futurystyczną i bezkompromisową wizję przeszłości, równocześnie tworząc jej własną prywatną historię. Jeśli chciałbyś wyobrazić sobie, jak mógłby brzmieć Photek zagrany przez „monkey drummer’a” Chrisa Cunninghama, to algorave Renicka może być tego idealnym przykładem.

Jak zwykle w przypadku wydawnictw Outlines niezwykle ważna jest strona wizualna przedsięwzięcia. Koncepcja graficzna serii algorave’owej autorstwa Iwony Jarosz przywołuje twórczość dwudziestowiecznego wrocławskiego artysty wizualnego Wacława Szpakowskiego. Jego „linie rytmicznie” i „linie łamane”, ich dynamika, rytmizowanie, przenikanie się prostoty i złożoności mogą stanowić niezwykle interesujący punkt odniesienia dla praktyk twórców (wizualnych i dźwiękowych) Algorave’u i w takiej perspektywie chcieliśmy tę serię umiejscowić.

Więcej na stronie labelu Outlines »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy