Wpisz i kliknij enter

Enchanted Hunters & Cudowne Lata w cyklu „Nowa Polska”

27 lutego Enchanted Hunters i Cudowne Lata wystąpią na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Enchanted Hunters, czyli duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 roku zespół wydał swój debiut, zjawiskową Peorię, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF Festival Katowice czy Open’er Festival) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 roku zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.

W 2015 roku dziewczyny otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu Małe Stłuczki. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na EP-ce Little Crushes.

Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 roku Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie dziesięć utworów, które wyprodukowały wspólnie z Mateuszem Dankiem. Za miks płyty odpowiadał Michał Kupicz (m.in. Król, Młynarski/Masecki). Album zatytułowany Dwunasty dom ukazał się 7 listopada 2019 r. nakładem Latarnia Records. – Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób – tak pisał o krążku Dwunasty dom Krzysiek Stęplowski, redaktor naczelny Nowamuzyka.pl. Cała recenzja tutaj oraz „3 pytania” skierowane do Enchanted Hunters.

Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

  • Małopolski Ogród Sztuki, ul. rajska 12
  • 27 luty 2020 r., godz. 19.00
  • Bilety

Cudowne Lata o warszawsko-krakowski duet muzyczny, który tworzą Ania Włodarczyk i Amina Dargham. 26 września 2019 r. nakładem wytwórni Trzy szóstki ukazał się debiutancki album zespołu pt. Kółko i Krzyżyk. Zespół istnieje od lipca 2018 roku. Jesienią tego samego roku Cudowne Lata wydały samodzielnie nagraną EP Demo z sennymi i romantycznymi utworami, którymi urzekły publiczność podczas licznych klubowych koncertów.

W kwietniu 2019 r. ukazał się pierwszy singiel zapowiadający album – piosenka pt. Zapach i ty:

Ten indie-popowy, lekko nostalgiczny utwór, określany przez portal PORCYS „krajowym singlem roku”, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem autorstwa Jakuba Żwirełło, został ciepło przyjęty przez odbiorców i rozgłośnie radiowe m.in.: Trójkę, Czwórkę, Off Radio Kraków i Akademickie Radio LUZ. Z przedpremierowym materiałem Cudowne Lata wystąpiły na Scenie Trójki podczas Off Festiwalu 2019. Na początku września 2019 ukazał się drugi singiel Cudownych Lat pt. Po szkole:

Kółko i Krzyżyk to album wyprodukowany przez Aleksandra Makowskiego, przy współpracy z Michałem Kupiczem. Melodyjny wokal z polskimi tekstami, przebojowe gitarowe solówki i synth-popowe tropy – to krótka charakterystyka dziewięciu utworów, które można znaleźć na płycie. Całość układa się w swoistą opowieść m.in. o polskich latach 80. i 90., przefiltrowaną przez osobiste doświadczenia i fascynacje muzyczne twórczyń.

  • Małopolski Ogród Sztuki, ul. rajska 12
  • 27 luty 2020 r., godz. 19.00
  • Bilety

⇒ Strona Małopolskiego Ogrodu Sztuki: www.teatrwkrakowie.pl

⇒ Strona Facebook: www.facebook.com/MalopolskiOgrodSztukiJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy