Wpisz i kliknij enter

From Isolation

Dziś ukazała się trzecia EP-ka z serii From Isolation w Trestle Records.

Inicjatywę brytyjskiej wytwórni można postrzegać jako „antidotum” bądź swoistą reakcję na izolację czy kwarantannę na skutek pandemii Covid-19. To spotkanie na odległość trzech różnych artystów, którzy w bardzo prosty sposób wymieniają się plikami dźwiękowymi za pomocą Internetu. W efekcie powstają trzy nagrania i następnie zostają umieszczone na wspólnej EP-ce.

3 kwietnia pojawiła się pierwsza odsłona tego projektu, From Isolation 1, przygotowana przez Leo Abrahamsa, Sølysta i Simona Fisher Turnera. From Isolation 2 z kolei stworzyli Adam Coney, Anders Holst i Duncan Marquiss.


From Isolation 3 to wyniki współpracy Keeley Forsyth (głos / harmonium), Jamesa Johnstona (skrzypce / gitara / organy / głos) i Rossa Downesa (syntezatory / elektronika).

17 stycznia 2020 r. opublikowany został debiutancki album Forsyth – Debris (Leaf), który zdecydowanie warto poznać. Johnston to malarz i muzyk, znany przede wszystkim z własnej grupy Gallon Drunk, ale nie tylko – to również były członek takich zespołów jak Nick Cave & Bad Seeds, Faust i Lydii Lunch, a także muzyk grający z PJ Harvey. Downes zaś porusza się w nieco innej materii, najczęściej w okolicach instalacji audiowizualnych. Jego prace dźwiękowe gościły zarówno w Muzeum Żydowskim w Berlinie, jak i Muzeum Śląskim w Katowicach. 1 maja br. nakładem Trestle Records ukaże się jego solowy longplay zatytułowany Stacked Up At Zero.

Strona Trestle Records »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy