Wpisz i kliknij enter

Ai Aso – The Faintest Hint

Rozkołysana melancholia.

Ai Aso od wielu lat rozwija swój wyjątkowy styl, balansujący na pograniczu melancholii, nostalgii i swoistego minimalizmu. W tym roku mija 16 lat od ukazania się jej debiutanckiego albumu Lavender Edition. Po sześciu latach przerwy japońska songwriterka i gitarzystka wraca z nową płytą The Faintest Hint.

Longplay przynosi dziewięć eterycznych piosenek, które Aso nagrała przy wsparciu Stephena O’Malleya (gitara, bas, syntezator), Atsuo (perkusja) i zespołu Boris – muzycy pojawili się w dwóch utworach Scene i Sight.

Punkt wyjścia stanowi delikatna barwa głosu będąca niesamowitym nośnikiem wielu emocji, a w połączeniu z prostymi i zarazem hipnotycznie brzmiącymi gitarami, minimalistyczną elektroniką z noise’owym odcieniem w I’ll do it My Way tworzą razem coś na kształt wyimaginowanej opowieści.

W nagraniu Scene za sprawą muzyków Boris zahaczamy o post-rockowe przestrzenie z wyraźną dynamiką zapożyczoną z slowcore’u. Aż przypomniał się klimat wczesnych płyt amerykańskiego Low. Podobne odczucia wywołuje Floating Rhythms z wolno kroczącą linią basu. Move porywa uwagę pięknym refrenem, zaś eksperymentalna miniatura Sight stała się wstęp do ostatniego utworu 0805, z którego bije zmysłowość.

Szukacie kołysanek, eterycznego wytchnienia albo oderwania się od niepotrzebnego zgiełku? The Faintest Hint wydaje się odpowiednio przygotowanym remedium na powyższe pragnienia.

Ideologic Organ | lipiec 2020

 

Strona Facebook Ai Aso »
Strona Ideologic Organ »
Strona Facebook »

fot. Miki MatsushimaJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy