Wpisz i kliknij enter

Drugie wydawnictwo Pin Park – dziś premiera albumu „Doppelganger”

Duet Pin Park wraca z drugą płytą, tym razem zasilając szeregi labelu Coastline Northern Cuts.

Pin Park to projekt tworzony przez Macieja Polaka, znawcę i kolekcjonera syntezatorów, oraz Macieja Bączyka, który kojarzony jest z działalności w takich projektach, jak Kristen, Małe Instrumenty, czy Robotobibok.

Pierwsze wydawnictwo duetu, wydany trzy lata temu album „Krautpark”, bazowało na dwóch fundamentach: inspiracji krautrockiem oraz fascynacji syntezatorami, a dokładnie instrumentami angielskiej firmy EMS, czyli Electronic Music Studios, na których grają obaj muzycy. Pod tym względem, tegoroczny „Doppelganger” jawi się jako kontynuacja obranej przez artystów ścieżki, ale tylko pozornie – podczas, gdy debiutowi bliżej było do improwizacji, jego następca proponuje zaplanowane, skrupulatnie budowane kompozycje.

„Doppelganger” to przede wszystkim ukłon w stronę muzyki elektronicznej lat 70. i analogowych klasyków, ale duet nie odrzuca też nowoczesnych rozwiązań, sięgając po urządzenia cyfrowe. Dzięki temu wydawnictwo może być odbierane jako znaleziony na zakurzonym strychu nieznany album sprzed kilku dekad, choć jednocześnie świetnie odnajduje się w obecnych realiach. Materiał dostępny jest do odsłuchu pod tym linkiem, a także na bandcampowym profilu Coastline Northern Cuts.

CNC005: Pin Park – „Doppelganger”
Kompozycja, wykonanie i nagrania: Maciek Bączyk & Maciek Polak
Miks: The Norman Conquest
Mastering: Conor Dalton – Mastering (Calyx Mastering)
Produkcja wykonawcza: Tomek Hoax & Marcin Szulc
Grafika i projekt okładki: Hanna CieślakJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy