Wpisz i kliknij enter

Bálint Dobozi – Atlas

Szwajcarski pianista szykuje się do wydania nowego albumu. Właśnie pojawił się singiel pt. Atlas.

Fani muzyki elektronicznej (m.in. klubowej), powinni dobrze znać Balinta Doboziego – szwajcarskiego pianistę o węgierskich korzeniach – z duetu Pacifica, współtworzonego z innym szwajcarskim producentem – Domenico Ferrarim. Pod tym szyldem panowie wydali kilka EP-ek, singli i remiksów dla takich wytwórni jak Get Physical, Drumpoet, K7 czy Zukunft. Balinta należy również kojarzyć z zespołami Kalabrese i Rumpelorchester.

Dobozi zaczął grać na fortepianie w wieku 7 lat, później pojawiła się perkusja, następnie uczył się jazzowej pianistyki, aż wreszcie sięgnął po swój pierwszy syntezator w wieku 16 lat. Było to mniej więcej w czasie, gdy acid house w końcu zawitał na Stary Kontynent. Po wielu latach grania koncertów i nagrywania z różnymi składami, przyszła jednak ogromna chęć, aby stworzyć nowe kompozycje pod własnym nazwiskiem. W 2014 roku Balint wydał pierwszą płytę pt. Hang Diaries, na której eksperymentował z brzmieniem hangu, czyli instrumentu perkusyjnego z grupy idiofonów.

11 września miał swoją premierę utwór Atlas, który znajdzie się na longplayu Avarnes. Z nagrania Atlas wyrasta głęboka barwa stuletniego fortepianu Bechsteina, a dzięki niej Balint szkicuje dramaturgię wpisującą się w estetykę soundtracku do nieistniejącego filmu. Na płycie Avarnes znajdziecie jeszcze wiele innych smaczków, dlatego warto czekać na cały materiał, który ukaże się 16 października nakładem wytwórni Edition Halane.

 

Strona Bálinta Doboziego »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy