Wpisz i kliknij enter

MinaeMinae – Gestrüpp

Niemiecki producent znów zaskakuje!

W listopadzie ubiegłego roku ukazał się debiutancki longplay Bastiana Epple’a (aka MinaeMinae) Variante, który powstał pod wpływem jego podróży do Indii, choć nie jest to muzyka w jakiś sposób naśladująca bądź odzwierciedlająca konkretne gatunki muzyczne z tamtych rejonów świata, to raczej próba przełożenia emocji, obserwacji wywołanych obcą kulturą.

MinaeMinae na tegorocznym albumie Gestrüpp (Marionette / marzec 2020) zaproponował jeszcze inne rozwiązania – zaczął eksperymentować z syntezą modularną i echem uzyskanym z taśm. Nie porzucił polirytmicznej, transowej rytmiki czy samplowania różnych brzmień (np. gitary, instrumentów perkusyjnych), ale nasycił te formy oddechem, przestrzenią i jeszcze głębszą fakturą. Postawił też zdecydowany krok ku minimalizmowi, selekcjonując dobór i ilość wkomponowanych detali.

Gestrüpp to połączenie eksperymentalnej elektroniki, tribalowego i etnicznego pulsu, kosmische music, psychodelicznej polirytmii, gęstych i miejscami potężnych basów czy egzotycznej mozaiki z taneczną halucynacją. Całościowo jest naprawdę bardzo dobrze, może za wyjątkiem ostatniego utworu Algenüberzug, w którym nieco uleciała świeżość względem kilku pierwszych kompozycji z tego krążka. Zresztą oceńcie sami!

 

Strona Marionette »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy