Wpisz i kliknij enter

B. Adams – You Are My World

Południowoafrykański songwriter B. Adams wziął na warsztat utwór Daft Punk.

Pewnie doskonale pamiętacie oryginalną wersję nagrania You Are My World duetu Daft Punk, które znalazło się na ich debiutanckim albumie Homework wydanym w 1997 roku. A jeśli nie, to przypomnijmy go sobie:

To był wielki hit ówczesnej muzyki klubowej, osiągnął pierwszą pozycję na listach przebojów m.in. w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Utwór zagościł w grach komputerowych Dance Central 3 czy NBA 2K13, jak i w serialu animowanym MTV Daria. You Are My World był coverowany i remiksowany. Co ciekawe, jedynym tekstem w tej piosence jest jej tytuł, który w wersji albumowej został powtórzony 144 razy!

B. Adams cofając się do muzyki z okresu swojej młodości, postanowił przearanżować totalnie po swojemu You Are My World – dodając własny tekst, gitarę akustyczną, trochę syntezatorów, perkusję, ciepły wokal z melizmatami R&B i leniwie płynące hip-hopowe flow w postaci rytmu. Idealna piosenka na jesienną deszczową i szarą pogodę, bo dużo w niej nienachalnych kolorów.

W tym roku B. Adams miał zrealizować swój duży projekt BADAMS53, zakładający stworzenie i wydanie 53 utworów we wspólnym procesie z innymi artystami, ale z wiadomych względów, album ma zostać opublikowany wiosną 2021 roku.

fot. Lukas Hämmerle

Strona Facebook B. Adamsa »


Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy