Wpisz i kliknij enter

Ephemera Festival 2021, Warszawa 26. – 29. sierpnia.

Twórcy Unsoundu zapraszają na 2. edycję festiwalu Ephemera. Warszawa, 26.-29. sierpnia 2021.

Pod koniec sierpnia w Warszawie odbędzie się 2. edycja Ephemery, festiwalu prezentującego muzykę, performance i sztuki wizualne. Wydarzenia będą się odbywać od 26. do 29. sierpnia 2021 roku w różnych punktach na mapie Warszawy, łącząc ze sobą artystki, artystów, instytucje oraz miejsca ważne dla stołecznego życia kulturalnego. Ephemera rozwija się i tegoroczna edycja – choć ciągle ograniczona sanitarnymi obostrzeniami oraz limitami osób – będzie większa niż ta z poprzedniego lata. A w 2022 roku planowany jest jeszcze bardziej rozbudowany program. 

Organizowanie bezpiecznego festiwalu w środku pandemii jest ogromnym wyzwaniem – mówią twórcy festiwalu Gosia Płysa i Mat Schulz. – Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, by było to możliwe. Współpracując z kuratorkami, kuratorami oraz animatorkami i animatorami życia kulturalnego stolicy, stworzyliśmy wielowymiarowy, multidyscyplinarny program, w którym pojawią się polskie i zagraniczne nazwiska.

Ephemera to festiwal pełen specjalnie zamówionych projektów. Jednym z takich wydarzeń będzie prezentacja sześciogodzinnej, ambientowo-eksperymentalnej kompozycji zatytułowanej

„O godzinie ∞”, na którą składają się połączone ze sobą, improwizowane koncerty kilku artystów i artystek. Utwór powstał na zamówienie Unsoundu, ale do tej pory był wykonywany jedynie on-line. Tym razem usłyszymy go na żywo w siedzibie Nowego Teatru. Pomysłodawcą projektu jest Irlandczyk DAVID OREILLY –  artysta, filmowiec i programista, znany głównie jako autor wciągającej gry „Everything”. Tego wieczoru na scenie pojawią się twórczynie i twórcy z całego świata: Francuzka FELICIA ATKINSON, pochodzący z Kenii KMRU, PERILA z Rosji, Bartosz Kruczyński aka EARTHTRAX oraz ALEKSANDRA SŁYŻ z PolskiTowarzyszyć im będą wizualizacje OReillyego.  Dodatkowo SOPHIE BIRCH zaprezentuje specjalny materiał, który przygotowała z warszawską wokalistką ANTONINĄ NOWACKĄ. Również w ten wieczór utwory ze swojego nowego tomiku  „Klucz wisi na Słońcu” przeczyta warszawska poetka i artystka ZUZANNA BARTOSZEK. Występy rozpoczną się przed północą, a zakończą przed wschodem słońca.

EARTHTRAX

Razem z Nowym Teatrem zapraszamy również na nowy performance duetu SIKSA zatytułowany „Cudowne i pożyteczne. W trakcie wydarzenia uczestniczki i uczestnicy otrzymają specjalnie zaprojektowaną, kolekcjonerską książkę z tekstami Siksy oraz z ilustracjami ŁUKASZA PRZYTARSKIEGO.

Tajemniczy polski kompozytor muzyki elektronicznej ANDRZEJ NOWAK miał pojawić się na zeszłorocznej edycji festiwalu Ephemera, ale pandemia zatrzymała go w trakcie podróży na jednej z wysp Pacyfiku. Wydarzenie dojdzie do skutku w tym roku, a kompozytor wystąpi na żywo w ramach wydarzenia prezentowanego we współpracy z TR Warszawa. Przedstawienie wyreżyserowali ANNA KAWON i ANDRZEJ NOWAK, asystuje im GRZEGORZ JARZYNA, a za scenariusz odpowiadają FILIP LECH oraz PIOTR KUREK.

Z kolei na podwórku Szkoły/Komuny Warszawa przy ulicy Emilii Plater odbędzie się wydarzenie prezentujące różne podejścia do hip-hopu. Wystąpią tam: ALYONA ALYONA, jedna z ważniejszych postaci na ukraińskiej scenie muzycznej, BBYMUTHA, kontrowersyjna, bystra i opowiadająca w swobodny sposób o seksualności gwiazda amerykańskiego rapu oraz mocny, basowy 1988, czyli pochodzący ze Szczecina producent, współzałożyciel wytwórni Latarnia oraz połowa duetu Syny, który tworzył z Robertem Piernikowskim.

1988

Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie queerowa, wspierająca środowisko LGBTQ+ impreza odbywająca się przez całe popołudnie i wieczór w nadwiślańskim klubie Lunapark. Za nagłośnienie i scenografię wydarzenia odpowiada festiwal Ephemera. Zagrają LORAINE JAMES, AYA, JULIANNA HUXTABLE, OCTO OCTA, YOUNG MAJLI, CCL oraz DOGHEADSURIGERI. Z live actami wystapią również polskie artystki ZAMILSKA oraz WE WILL FAI. Wydarzenie powstaje we współpracy z warszawskim producentem, dj-em i aktywistą AVTOMATEM, który tego dnia zagra set b2b z włoskim specjalistą od perkusyjnych brzmień TSVI.

Zapraszamy także na wydarzenie otwierające festiwal, które przygotowywane jest we współpracy z warszawskim festiwalem muzyki alternatywnej Lado w Mieście i odbędzie się na Placu Zabaw. Pojawią się tam RESINA, polska artystka eksperymentująca z elektroniką i wiolonczelą oraz objawienie kenijskiego rapu, niezwykle energetyczna MC YALLAH. Następnie na Barce zagrają NAPHTA oraz FACHEROIA w secie B2B z ROBERTEM KAMIONKIEM.

 W ramach festiwalu zostaną także otwarte dwie wystawy. W Galerii Leto pojawi się wystawa PRZEMKA BRANASA zatytułowana Model głowy człowieka, którego w życiu ominęło wszystko”. Towarzyszyć jej będzie pokaz zdjęć ANJI RONACHER z serii Paradise / The Guest House”. W galerii obok zobaczymy Vviktorięaudiowizualną pracę RAFAŁA DOMINIKA powiązaną z oprawą graficzną festiwalu, którą artysta stworzył wraz z KAJĄ KUSZTRĄ. 

Pełny program i informacje o biletach: www.ephemerafestival.com

FB: https://fb.me/e/1fOBSrjXp

Instagram:  ephemerafestival
Bilety: https://goingapp.pl/polecamy/ephemera

*Uwaga: wszystkie wydarzenia odbywające się w zamkniętych pomieszczeniach są przeznaczone dla osób, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19. Jeśli jeszcze nie poddałaś/ nie poddałeś się szczepieniu, jest to idealny moment i okazja, by to nadrobić. Wymaganie to nie dotyczy osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą poddać się szczepieniu. W takiej sytuacji prosimy o kontakt na adres ephemera@unsound.pl.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy