Wpisz i kliknij enter

Catz N Dogz oddają hołd Stanisławowi Lemowi

22 października odbędzie się premiera specjalnego koncertu duetu Catz N Dogz z gościnnym udziałem Klaudii Szafrańskiej, upamiętniającego 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema oraz inspirowanego jego twórczością.

Występ odbył się w niezwykłej scenerii Lotniczej Akademii Wojskowej, współorganizatora koncertu. Można go będzie bezpłatnie obejrzeć na kanale YouTube i Facebooku Narodowego Centrum Kultury, a także Facebooku Catz N Dogz i Lotniczej Akademii Wojskowej.

Twórczość Lema na stałe wpisała się w XX-wieczną literaturę popularnonaukową i uznawana jest na całym świecie za wybitną. Potwierdza to fakt, że książki Lema zostały przetłumaczone na przeszło 40 języków, osiągając łączny nakład kilkudziesięciu milionów egzemplarzy. Proza polskiego pisarza doczekała się także kilku międzynarodowych ekranizacji, co znacznie wpłynęło na popularyzację jego dzieł.

Brzmienie muzyki elektronicznej wydaje się najbardziej adekwatne od kosmicznej twórczości Stanisława Lema, a zespół Catz N Dogz jest jednym z najbardziej znanych polskich zespołów elektronicznych. Duet koncertuje na całym świecie, specjalizując się w live-actach i setach didżejskich. Odsłuchy jego muzyki na Spotify i iTunes, a także emisje na kanale YouTube osiągają zasięgi liczone w setkach tysięcy.

Scenografię wydarzenia stanowić będą myśliwce bojowe typu F16 oraz M-346 „Bielik”, a także wybrane maszyny bojowe (samoloty szkoleniowe, transportowe i helikoptery). Koncertowi towarzyszyć będą animacje i wizualizacje przygotowane przez Krzysztofa Głażewskiego.

Fot. R. KudybaJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy