Wpisz i kliknij enter

VTSS – Projections

Na ostrym zakręcie dodaj gazu!

Niekwestionowana, a zarazem ciągle rozpędzająca się gwiazda techno, grająca w topowych klubach Europy, regularnie zasilająca Boiler Rooomy czy też patrząca z okładki „Mixmaga” Martyna Maja wspina się jeszcze wyżej wydając dziś epkę nakładem Technicolour Records (sublabelu Ninja Tune). Dosiadając się do ławki zajmowanej dotychczas przez m.in. Peggy Gou, Legowelta, Octo Octę, Weval czy Dj Boringa otwiera jednocześnie zupełnie nowy rozdział swojej twórczości.

Najnowsza „dwunastka” zawiera sześć krótkich, premierowych utworów, które powstawały podczas lockdownu w Londynie, do którego Martyna Maja przeprowadziła się z Berlina. Nie może więc dziwić otwierający wydawnictwo „The need to avoid”, gdzie zamiast tąpającego techno spotykamy przestrzenny IDM, wzmocniony breakbeatowymi wycieczkami w stronę najtisowych, klasycznych już dziś pozycji ze stajni Warp. Mocarne tribalowe uderzenia otrzymujemy w kolejnym „Trust Me”, ale tu też daleko do technicznej monotonii, jest drillująco, nieregularnie i kwaśno.

„For your safty” zaskakuje ciepłymi, jazzowo osadzonymi plamami synthów, świdrującymi zapętleniami, ale nade wszystko znów do szpiku brytyjskim zestawem breaków. Wielościeżkowe i turbujące przy końcówce „Live laugh leave” zanurza się w tzw. hydrodubie, a „Propaganda of success” to swoista orkiestra silnie połamanych „pasków klinowych”. Na deser urodzona w Warszawie producentka serwuje „Why we don’t deserve nice things”, czyli opartą na prostej melodii klawisza mroczną opowieść niesioną silnie tasującymi werblami i cykaczami.

Najnowsza produkcja VTSS bierze ostry zakręt w rejony silnie przesiąknięte drill’n’bassem, glitchem czy breakbeatem i wychodzi z tej przejażdżki zwycięsko. Nafaszerowane detalami kompozycje tworzą urozmaiconą całość i uwypuklają obszerny potencjał jaki drzemie w utalentowanej producentce, przynosząc tym samym smakowitą przystawkę przed głównymi daniami, które jak wieść niesie już niedługo przed nami.

PS. Epka w wersji winylowej będzie dostępna np. w plays.pl w kwietniu.

28.01.2022 | Technicolour / Ninja Tune

https://www.instagram.com/vtss.pl/
https://www.facebook.com/vtssvtssvtss
https://vtss.bandcamp.com/
https://technicolourrecords.bandcamp.com/Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

MIN t

Wokalistka, producentka i dyplomowana songwiterka. MIN t, czyli Martyna Kubicz, rozmawia z nami m.in. o swoim najnowszym teledysku, życiu w Berlinie i artystach którzy ją inspirują.