Wpisz i kliknij enter

Moan i Dead Factory łączą siły

Dwa polskie projekty z kręgu post-industrialu zrealizowały wspólny materiał – „Onset Of Oblivion”.

Pod szyldem Moan ukrywa się śląski producent Rafał Sądej. Działając od połowy lat 90. wyspecjalizował się w mrocznych brzmieniach z pograniczu post-industrialu i dark ambientu. Do tej pory umieścił w swej dyskografii dziesięć albumów i kilka drobniejszych wydawnictw. Jest wśród nich sporo kooperacji – w tym ta najnowsza z Dead Factory.

Nazwą tą firmuje swoje realizacje inny producent ze Śląska – Maciej Mutwil. Początki jego twórczości sięgają połowy pierwszej dekady XXI wieku. Na dyskografię Dead Factory składają się cztery albumy zrealizowane samodzielnie bądź z innymi artystami. To również post-industrial zainspirowany krajobrazem dźwiękowym Górnego Śląska. Najnowsze dokonanie projektu to wspólny materiał z Moan.

– Plany by nagrać coś wspólnie mieliśmy już od prawie 15 lat. Wymieniliśmy się dźwiękami, powstały pierwsze utwory, jednakże nie zostały one nigdzie opublikowane. Kolejny raz pomysł narodził się na nowo w 2017 roku, podczas mini trasy „Resonances” w Irlandii gdzie oprócz własnych solowych występów zagraliśmy razem improwizowane koncerty. Jednakże dopiero z końcem 2021 postanowiliśmy zrealizować nasz projekt – mówi Rafał Sądej.

Moan:

moan.pl

soundcloud.com/moanpl

moanpl.bandcamp.com

Dead Factory:

facebook.com/deadfactory

soundcloud.com/dead-factory

deadfactory.bandcamp.comJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – King Midas Sound

W walentynki ukazał się nowy album projektu Kevina Martina i Rogera Robinsona, a dziś gościmy ich w naszym cyklu mini wywiadów.