Wpisz i kliknij enter

Phase – Shore To Shore

Trochę nastroju, trochę spokoju, trochę sieczki

Belgijski producent Phase debiutuje w Metalheadz z pierwszym LP w nowej wytwórni. Czego możemy się spodziewać po najświeższym krążku artysty? Płyta w stylistyce liquid dnb nie jest w dorobku artysty niczym nowym, jednak dla oddanych fanów gatunku, na pewno znajdzie się powód do zadowolenia, a nie brakuje również zaskoczeń. Album nie stroni od mrocznych, mocno agresywnych tracków(„Stress Out”, „Tatter Tune”), wokalnych gościnek, ale także ambientowo-relaksacyjnych akcentów („Flowstone”).

Phase świetnie prezentuje się na różnych płaszczyznach gatunku. Znajdziemy tu, zarówno mocniej mainstreamową odsłonę : „Only One” , z gościnnym udziałem  Tyler Daley,  jak i gratkę dla fanów cięższego brzmienia. Najlepszym tego przykładem jest „Something’s Missing”,  gdzie mocno wysunięty na pierwszy plan bas wraz z cyklicznym atakiem przesterów, stopniowo prowadzi rozpędzoną,  perkusję, zdecydowanie mniej pełną niż w przypadku innych kompozycji.

„ Inner Schizm” niespodziewanie wprowadza niemal jazzowy, gładki feeling, który płynnie zmienia nastrój na coraz cięższy klimat zakończony agresywnymi synthami i gęstą jazdą perkusji. Nastrojowa narracja, kontynuowana jest na „Riven”, którego brzmienie to już bez wątpienia czysty jazz. Naturalne brzmienie perkusji i szerzej rozbudowane partie pianina, podparte smyczkowym tłem to zdecydowanie najlepszy pomysł, na zaserwowanie krótkiego odpoczynku od szybkich partii perkusyjnych i pulsującego basu.

Z początku, banalnym zabiegiem zdają się być wokalne partie LaMeduzy. Bardzo delikatny, żeński głos, dodaje jednak bardzo dużo głębii tym spokojniejszym kompozycjom. Prosty nieskomplikowany wokal idealnie uzupełnia skaczący bas w „Thirds”. W otwierającym album, „Shore to Shore”, wokalizy w tle nadają hipnotycznej energii, przywołują na myśl etniczne brzmienia. Niesamowita skala wokalistki natychmiast zabija przekonanie  o zbędnym stosowaniu wokali w drum and bassowych utworach. Album w pełni spełnił moje oczekiwania. Doskonale sprawdza się zarówno w imprezowej odsłonie ,jak i relaksacyjnych odpływach.

Profil na BandCamp »
Profil na Facebooku »

Metalheadz 2022Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Remi
Remi
2 lat temu

Za, dużo, przecinków, panie, kolego,,,

Polecamy