Wpisz i kliknij enter

Unsound Festival – ostatnie ogłoszenie

Na krakowskim festiwalu odbędzie się koncertowa premiera nowego albumu Jacka Sienkiewcza – „Pristine”.

Do programu (zamiast Caroline Polachek, która odwołała swój koncert) dołączyła Shygirl, która wystąpi w piątek 14 października w Teatrze Łaźnia Nowa, zaraz po premierze swojego debiutanckiego, długo wyczekiwanego albumu „Nymph”, na którym artystka porusza się pomiędzy hip-hopem, eksperymentalną muzyką klubową oraz R&B. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, tego samego wieczoru wystąpi Marina Herlop z zespołem oraz Perila.

Sobotnia klubowa noc w Hype Parku to duża impreza, do której dołączają kolejne postaci: Vigro Deep – pochodzący z Południowej Afryki czołowy twórca nowego gatunku muzycznego o nazwie amapiano, Batu oraz OK Williams – brytyjscy DJ-e znani z eklektycznego stylu, a także bezkompromisowa Nkisi. Ponadto, przed nami premierowy set b2b, który zagrają: założyciel wytwórni Hyperdub Kode9 oraz Tim Reaper. Ogłoszona już wcześniej, mocna grupa ukraińskich artystów i artystek, zostaje wzbogacona o Facheroie oraz set b2b Diany Azzuz i Riny Priduvalovej. W programie znalazł się również wspólny występ dwójki twórców od lat związanych z festiwalem, czyli Eltrona oraz Charlie.

Oficjalna impreza taneczna rozpoczynająca tegoroczny Unsound odbędzie się 12 października w dawnym klubie Crazy Dragon w podziemiach Hotelu Forum. Tej nocy zagrają starzy i nowi przyjaciele festiwalu: LCY b2b Lee Gamble, Tom Boogizm, Chino, Shjva oraz Hermeneia. Impreza zamykająca festiwal odbędzie się z kolei 16 października w wybudowanym w latach 30. XX wieku dawnym budynku Poczty Głównej w Krakowie. W line-upie znaleźli się: Objekt b2b Monster, DJ Python, Manuka Honey, Olivia oraz Bakblivv.

W Poczcie Głównej odbędą się także popołudniowe koncerty. W piątek z solowym koncertem na kontrabas wystąpi Ksawery Wójcicki, a duet Naaljos Ljom zaprezentuje „tradycyjną, norweską mikrotonalną muzykę taneczną”, tworzoną przy pomocy syntezatorów i skandynawskiego tradycyjnego instrumentarium. W sobotę będzie okazja, żeby posłuchać Jacka Sienkiewicza i jego najnowszego albumu Pristine”, pełnego eksperymentalnej elektroniki w duchu IDM-u z lat 90. Następnie, ze swoim nowym live actem pojawi się Felicita – brytyjski DJ i producent związany z wydawnictwem PC Music, prezentującym nową wizję popu.

Tegoroczny Unsound to także bogaty program dyskusji i paneli. Potrwają one przez sześć dni trwania festiwalu i są bezpłatne. „Wspólnie będziemy zajmować się tegorocznym tematem „Bubbles”, przyglądając się m.in bańkom geopolitycznym, społecznym i twórczym” – zapowiadają organizatorzy.

Wszystkie informacje: www.unsound.pl/pl/bubblesJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy