Wpisz i kliknij enter

Gary Holldman – Way EP

Vril remiksuje polskiego producenta.

W ciągu ośmiu lat działalności International Day Off, poznańska wytwórnia zbudowała sobie dobrą reputację wśród grających i słuchających techno. Dwadzieścia winylowych i cyfrowych wydawnictw znajdujących się w katalogu tłoczni, pokazuje że muzyka ta może brzmieć nowocześnie, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji rodem z Detroit czy Berlina. Składają się na to nagrania takich tuzów gatunku znad Wisły, jak Jacek Sienkiewicz, Michał Wolski czy Kuba Sojka.

Należy do nich również właściciel International Day Off – Szymon Krzywosz znany jako Gary Holldman. Na siedem EP-ek  firmowanych tym pseudonimem większość opublikowała jego własna wytwórnia. To również nowoczesne techno – ale asymilujące całkowicie odmienne wpływy, od dubu, przez house, do minimalu. Nie inaczej rzecz się ma z najnowszym krążkiem artysty. „Way” ukazuje się na winylu – i otwiera trzecią dziesiątkę w dyskografii poznańskiej tłoczni.

Tytułowe nagranie w zestawie to stylowe techno, dyskretnie podrasowane pulsującym bitem na dubową modłę. Inaczej rzecz się ma z „Way” w remiksie Vrila – niemiecki producent zamienia je w klubowy killer, który uderza mocniejszym rytmem i finezyjnie podkręconym motywem syntezatorowym. „Abutu” przenosi nas na teren detroitowego electro, w którym równie ważny jest taneczny puls, co i pogłębione przestrzennymi efektami brzmienie. „Samuel” łączy techno i electro w pomysłowy sposób, ujmując rozmarzonym nastrojem.

Cztery utwory z „Way” to świetny zestaw – w sam raz na nowe otwarcie International Day Off. Wielki pożytek będą mieli z  tej EP-ki didżeje. Nic w tym dziwnego – wszak Szymon Krzywosz zawsze dba, aby wydawane przez jego tłocznię płyty miały funkcjonalny charakter. Słucha się tego materiału jednak również przyjemnie, bo cechuje go dbałość o melodię, brzmienie i klimat. Wisienką na tym torcie jest świetny remiks „Way” w wykonaniu Vrila. Najwyższy czas, by Gary Holldman objawił nam się wreszcie w albumowym formacie.

International Day Off 2023

www.internationaldayoff.org

www.facebook.com/international.day.offJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy