Wpisz i kliknij enter

Atonal ogłasza pierwszych wykonawców

Zamieniony na biennale berliński festiwal ogłosił właśnie pierwszych wykonawców w programie tegorocznej edycji. Swoją światową premierę będzie miał powrót kolektywu Sandwell District.

Atonal zazwyczaj odbywał się w sierpniu, ale teraz jego organizatorzy zdecydowali się na organizację imprezy od 7 do 17 września – oczywiście w poprzemysłowym kompleksie Kraftwerk Halle w Berlinie. Koncerty odbędą się w dwa weekendy – od 8 do 10 września i od 15 do 17 września. Pomiędzy tymi dwoma blokami imprez w festiwalowej przestrzeni będzie można zobaczyć galeryjne projekty – przede wszystkim instalacje audiowizualne.

W pierwszy weekend swoją premierę będzie miał powrót legendarnego kolektywu Sandwell District, w skład którego wchodzą Regis, Function, Female i Silent Servant. Nowy projekt zatytułowany „Atlas” zaprezentuje Laurel Halo. Stałym gościem Atonalu jest Shackleton – tym razem obejrzymy jego audiowizualne show „The Cell Of Dreams”, w którym wsparcie zapewnią mu Wacław Zimpel i Siddhartha Belmannu, a swymi wideoprojekcjami uzupełni Pedro Maia.

Ciekawie zapowiada się kooperacja brytyjskiego duetu Space Africa i Cateriny Barbieri. Monumentalny ambient zaserwuje Aho Ssan, którego muzykę zilustruje Sevi Iko Dømochevsky. Nie zabraknie też młodszych artystów – to choćby duet Holy Tongue, Rainy Miller czy Florentina Holzinger, którzy śmiało eksperymentują z elektronicznymi i akustycznymi brzmieniami.

W drugi weekend do Berlina powróci ze swym nowym programem Alessandro Cortini, którego dźwiękowo wspomoże Marco Ciceri, a wizualnie – Nati Infiniti. Po raz kolejny gościem Atonalu ma być Lee Gamble z premierowymi kompozycjami. Światową premierę będzie miało audiowizualne show „Paith” brytyjskiego rapera Blackhaine.

Blawan i Pariah dadzą czadu w ramach swego duetu Persher, który wykonuje industrialny metal w stylu Nine Inch Nails. Sporo hałasu czeka również słuchaczy występu amerykańskiego duetu Prison Religion, specjalizującego się w łączeniu rapu z noise’m. Dla kontrastu dwaj rosyjscy producenci Perila i Pavel Milyakov zaprezentują ASMR-ową wersję ambientu pod tytułem „Desatsres”.

Atonal to dzieło berlińskiej agencji OUTER, która działając od 2013 roku przygotowała ponad 500 światowych premier różnych projektów z kręgu eksperymentalnej elektroniki. Organizowane przez nich imprezy obejrzało na całym świecie ponad 150 tys. widzów. W tym roku Atonal obchodzi dziesiątą rocznicę swej reaktywacji.

Wszystkie informacje i bilety: www.berlin-atonal.com

Fot. Frankie CasilloJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy