BNNT is Michał Kupicz – Multiversion #2
Jarek Szczęsny:

Część druga.

Coil – The Gay Man’s Guide To Safer Sex +2 OST
Ania Pietrzak:

Absolutne kuriozum!

Siavash Amini – Serus
Jarek Szczęsny:

Pływanie w stanie półsnu.

Foghorn – Thanatos
Jarek Szczęsny:

Album wysokooktanowy.

Subjected – Pictures From The Aftermath
Paweł Gzyl:

Ambientowa afirmacja życia i miłości.

Billy Woods And Kenny Segal – Hiding Places
Jarek Szczęsny:

Ciężki i ponury.

Ellen Arkbro – Chords
Paweł Gzyl:

Filozofia czystego akordu.

BNNT is Patrick Higgins – Multiversion #1
Jarek Szczęsny:

Część pierwsza.

Opla – Obertasy
Jarek Szczęsny:

Modernizacja polskiej wsi.

Zguba – Potwarz
Jarek Szczęsny:

Zagadkowa umysłowość.

Erith – Speed of Light
Przemysław Solski:

Niebanalny styl, kosmiczna muzyka, swoboda na scenie, tak w kilku słowach można określić nowe zjawisko na polskim rynku.

Øyvind Torvund – The Exotica Album
Łukasz Komła:

W egzotycznym zwierciadle.

Sciahri – Double-Edged
Paweł Gzyl:

Plemienny minimal.

Various Artists – ePM Selected Vol. 7
Paweł Gzyl:

Dziesięć house’owych sztosów.Nowości z Zoharum

Trzy zupełnie odmienne płyty, które ukazały się pod koniec minionego sezonu.

Po trzech całej serii reedycji i wydawnictw archiwalnych, Rapoon powraca z nowym albumem w barwach Zoharum.”Blue Days” jest jednak nieco innym wydawnictwem od poprzednich. Podczas gdy na ostatnich trzech albumach z premierowym materiałem dominowały długie, powoli rozwijające się kompozycje, tutaj jest ich aż czternaście i najdłuższa ma niecałe osiem minut, a dwie najkrótsze zaledwie czterdzieści sekund. Jest to zapis pomysłów, szkiców, na albumie dominuje zwięzłość, choć wszystkie utwory składają się w jedna całość. Pokazują, że Robin Storey ciągle szuka nowych ścieżek artystycznych.

„Last” to najnowszy album projektu Genetic Transmission. Zarejestrowany i powielony w zaledwie kilku egzemplarzach na CD-R kilka lat temu, dopiero dzisiaj ukazuje się jako regularne wydawnictwo na nośniku CD. Ideą przyświecającą rejestracji tego materiału miało być stworzenie dźwiękowych miniatur, krótkich form powstałych z preparacji akustycznych bądź elektroakustycznych źródeł, podczas licznych eksperymentów dźwiękowych, z jakich znany był dotąd Tomasz Twardawa. „Last” to ostatni studyjny album w dyskografii Genetic Transmission.

„Funeral Musik for You and Me” Marka Machoffa to kontynuacja idei, jakie przyświecały powstaniu krążka ‘Funeral Musik fur Jenny Marchoff’. W tym jednak przypadku pozbawiony jest on osobistego pierwiastka, a stanowi raczej ogólną refleksję nad sensem życia i śmierci. Wspólnym mianownikiem dla obu krążków z pewnością jestrodzaj środków, jakimi posłużył się Marchoff podczas sesji. W trakcie nagrań wykorzystywał on również analogowe syntezatory. Tym razem do współpracy zaprosił  Toma Kalinovsky’ego. Muzyka, choć odległa od stylistyki macierzystej formacji artysty, Different State, jest równie ciekawa, intrygująca, a nawet inspirująca.

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.