Wpisz i kliknij enter

Dsico – You Fight Like a Girl


Dsico, a raczej Dsico That No-Talent Hack to pochodzący z Australii Luke Collison, który zupełnie samodzielnie nagrał i wyprodukował krótki album „You Fight Like a Girl”. Słuchając tego materiału możemy zadawać sobie pytanie jak to się stało, że Collision tak długo szukał wydawcy swoich dźwięków – ten krążek to mała elektryczna perełka.
„You Fight Like a Girl” to kolejny dowód na to, że nowa muzyczna technologia daje możliwość nagrania interesującego, profesjonalnego materiału w prawie-domowych warunkach. Ta płyta swobodnie wpisuje się w modny obecnie nurt brudnego grania będącego mieszanką nierzadko punkowej energii i roztrzepanej, elektronicznej aranżacji i produkcji. Krótko mówiąc – „You Fight..” to porcja ośmiu przebojowych, energetycznych kompozycji, bardzo przejrzystych i bardzo na czasie. Rolę główną grają tutaj proste syntezatory i analogi, znakomicie dopełniane przez pełną odniesień do dawnej nowej fali sekcję rytmiczną i gitarę. Oszczędna forma okazuje się wielkim plusem całego materiału; zadowoleni powinni być fani zarówno LCD Soundsystem, Chk Chk Chk, jak również ostatnich wyczynów Daft Punk. Prawdziwym hiciorem jest tu „When You Gonna Love Me” i wielka szkoda, że ten kawałek raczej nie będzie miał szansy przebić się do większego grona odbiorców [bo któż wie o istnieniu Dsico?]. Chyba możemy nazwać muzykę Dsico electo-punkiem, garażową rozenergetyzowaną elektroniką doskonale sprawdzającą się w wielu tanecznych sytuacjach.
Nie ma tu żadnych wielkich ambicji, idei, zaskakujących rozwiązań. Jest soczystość, świeżość i porywczość. Prosimy nie sugerować się nikłą popularnością wykonawcy oraz domowymi okolicznościami powstania tego materiału. Prosimy słuchać i bawić się, po prostu.
2005Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy