Wpisz i kliknij enter

Malkin Zany – Malkin Zany


Płyta, która przemknęła gdzieś w roku 2004 zupełnie niezauważona, a szkoda, bo Malkin Zany zdaje się być zespołem wartym uwagi. Ich debiutancki krążek pojawił się w maju i nie ma wątpliwości, że śmiało wymieniać można tą płytę w gronie najciekawszych debiutów 2004. Sam zespół pochodzi z Kopenhagi, gdzie pięciu muzyków postanowiło wymieszać ze sobą jazz, funk, nową elektronikę i hip hop. Wymieszać – dodajmy – ze znakomitym skutkiem.
Album „Malkin Zany” zawiera 10 kawałków utrzymanych w tonacjach przystępnych, pociągających kunsztem produkcji i aranżacji. Mimo, że nie ma tutaj jakichś wielkich kompozytorskich eksplozji – całości słucha się znakomicie. Siłą grupy jest jej naturalność – na tej płycie grają żywe instrumenty, w skład Malkin Zany wchodzą bowiem trębacz, basista/kontrabasista, perkusista, człowiek od samplerów i hip hopowy Dj. Wszyscy oni zabierają nas w podróż, podczas której poliże nas ciepłe brzmienie rhodesa, blyskotliwa partia kontrabasu bądź trąbki, która ma tutaj swoje znakomite „momenty”. Swój popis da również podczas tej podróży Steen Rock – Dj, który swym skreczem ubarwia funkujące kompozycje [bądź abstrakcyjne hip-hopowe formy, jak w przypadku „Screwing and Grooving”]. Punktem kulminacyjnym jest „Cuppa Joe”, tętniący ciężkim, hiphopowym rytmem [wygrywanym jednak na żywej perkusji], z porywającą partią kontrabasu saksofonu. Wszystkie smaczki, zaskakujące produkcyjne błyskotki przywodzą na myśl najlepsze kawałki artystów takich jak Blockhead czy Dj Shadow. Tą płytę śmiało stawiać można obok tegorocznych, znakomitych propozycji wspomnianych twórców.
Uwaga więc na Malkin Zany – zespół, któremu należy się spora porcja naszej uwagi. W kategorii jazz-funky-downtempo-trip-hiphop debiutanvka płyta Duńczyków jest jednym z tegorocznych faworytów.
2004Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
a4milka
a4milka
15 lat temu

dołączam do tej tzw większej połowy
dawno mnie nic tak nie wymiotło jak ta płyta 😀
pozdro dla 80bpm.net kru

lolo
lolo
15 lat temu

Yeah! jakaś połowa? raczej tak zwana większa połowa 😀

:-)
:-)
15 lat temu

hmm, powinno się pod tym podpisać, oprócz Czakeya – on to już zrobił 😉 – jakaś połowa 80bpm Kru 😉 …Kaśka czy Homeboy 😛
Pozdrawiam

czakey
czakey
16 lat temu

Malkin Zany wymiata.Nie ma bata ;>

Polecamy