Wpisz i kliknij enter

Nowa płyta Prefuse 73 – są szczegóły!

Ekscytująco zapowiada się nowy krążek Prefuse 73 – Scott Herren postanowił rzucić w kąt komputery, wykorzystując do nagrań taśmy magnetofonowe pamiętające lata 60 ubiegłego wieku! „Everything She Touched Turned Ampexian” pojawi się w sklepach 20 kwietnia. Wydawcą będzie oczywiście label Warp. Na krążku znajdziemy aż 29 kompozycji, nagrywanych systemem analogowym, przy użyciu taśm magnetofonowych Ampex (pierwsze egzemplarze produkowane były jeszcze w latach 60). W ten sposób nowy krążek Herrena brzmi jak stare archiwum muzycznych eksperymentów sprzed lat, łączące wiele różnorodnych stylistyk – od ambientu, przez noise, po ballady z samym Herrenem na wokalu (a raczej: wokoderze). Znamy kilka tytułów: „Parachute Panador”, „Violent Bathroom Exchange”, „Natures Uplifting Revenge” czy „Simple Loop Choir”.
Poniżej okładka „Everything She Touched Turned Ampexian”

To nie wszystko
Jeszcze przed premierą tej płyty na rynku ukaże się wydawnictwo innego projektu Herrena – Diamond Watch Wrists. Krążek „Ice capped at both Ends” ma się pojawić w sklepach już 28 kwietnia. To wspólne przedsięwzięcia Herrena i perkusisty Zacha Hilla. Panowie stworzyli materiał nawiązujący do europejskiego acid-folk i krautrocka z lat 60 i 70, aranżując swoje kompozycje głównie na gitarę, wokal i perkusję.
Przypomnijmy, że niedawno magazyn Better Propaganda uznał Herrena za najważniejszego artystę mijającej dekady. Pisaliśmy o tym niedawno w serwisie.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jko
jko
15 lat temu

tez uwazam, ze okladka b. fajna.

umba
umba
15 lat temu

wedlug mnie okladka pierwsza klasa!

hau
hau
15 lat temu

zapowiada się fajnie, ale okładka koszmarna…

O
O
15 lat temu

miejmy nadzieje, że będzie dobrze.

ubunoir
ubunoir
15 lat temu

ciekawy jest ten renesans elektroniki spod znaku pionierów sprzed półwiecza -> patrz choćby ostatni matmos czy jelinkowa ursula bogner. ja lubię takie brzmienia.

Aes
Aes
15 lat temu

Zapowiada się interesująco. Oby Scott odświeżył zaśniedziałą formułę i porwał nas jak kiedyś.

Polecamy