Wpisz i kliknij enter

Polski krążek dodatkiem do „The Wire”!

Wytwórnia Audio Tong oraz Instytut Adama Mickiewicza wydają kompilację nagrań niezależnych muzyków w ramach programu Polska! Year. Składanka dodana zostanie do kultowego brytyjskiego magazynu „The Wire”. Program Polska! Year ma przybliżyć brytyjskiej publiczności najciekawsze dokonania naszej kultury i twórczość rodzimych artystów.
Zbiór utworów polskich muzyków znajdzie się na składance dodawanej do brytyjskiego magazynu „The Wire”. CD otrzymają wszyscy subskrybenci magazynu wraz z numerem 304.
„Exploratory Music From Poland Vol 1”, gdyż taki tytuł nadano płycie, daje nam pojęcie o współczesnej polskiej muzyce: od improwizacji poprzez noise i awangardowy jazz aż do elektroniki eksperymentalnej.
AudioTong jest niezależnym wydawcą nagrań artystów nie tylko z Polski, lecz również z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a ponadto z Białorusi, Chin, Kazachstanu, Serbii oraz Uzbekistanu. Założony w 2005 roku w Krakowie promuje współczesną muzykę z pogranicza wielu gatunków. Większość wydawnictw można ściągnąć ze strony audiotong.net w postaci plików mp3. Z polskich artystów dostaniemy tam między innymi nagrania TR21, Zubika, a także Emitera i Arszyna. Składanka „Radical Poland 2” może nam przybliżyć, jak będzie wyglądał album dla „The Wire”.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kilimandzaro
kilimandzaro
12 lat temu

czytajcie ze ZROZUMIENIEM tekst.poza tym odczepcie sie od Emitera – w 1998 roku byl juz w Wire – recenzowany przez projekt Mapa.a pewno niektorzy z was grali w kulki w gimnazjum,albo sluchali O.N.A

kula
kula
12 lat temu

ale z artykułu wcale nie wynika ze na plycie w WIRE znalazl sie duet emiter/arszyn. ktos zna trakliste?

ebola
ebola
12 lat temu

WIRE jest OK. To raczej to co wyprawia Instytut w UK nadaje się na solidny artykuł i porządną zje…. Emiter i Arszyn to ewidentnie twórcy podczepiani pod wszelkiej maści instytucje potrzebujące takich właśnie zapchaj dziur… coś tam plumka i nikt się nie czepia. Dla mnie z roku na rok biją rekordy w przynudzniu, a koncerty lepsze niż niejeden środek nasenny, a wręcz wydaje się że sam pan za laptopem już dawno usnął.

zbuk
zbuk
12 lat temu

WIRE schodzi na psy. emiter i arszyn…błagam.

bergabra
bergabra
12 lat temu

chociaż wire, czy the wire… bez znaczenia większego. ważne, że będzie 🙂

bergabra
bergabra
12 lat temu

detal, ale… pismo nazywa się WIRE, bez „the”.

Polecamy