Wpisz i kliknij enter

Pivot na Festiwalu Nowa Muzyka!

Lineup tegorocznej edycji Tauron Festiwalu Nowa Muzyka nabiera rumieńców. Swój przyjazd do Katowic potwierdzili australijski Pivot oraz szalona Ebony Bones! Impreza odbędzie się w dniach 28 – 30 sierpnia w samym centrum miasta, na terenie byłej Kopalni Katowice. Jeszcze przez kilka dni możecie zamówić karnet w specjalnej, majowej cenie. Oprócz takich twórców jak Flying Lotus, Tim Exile, Hudson Mohawke, Fever Ray, Jon Hopkins zagrają również:

Pivot

Choć zaczęli grać razem równe dziesięć lat temu, dopiero niedawno ich talentem zachwyciła się szersza publiczność. Stało się tak głównie za sprawą kontraktu, jaki Pivot podpisał z labelem Warp. Efektem była wydana w ubiegłym roku płyta „O Soundtrack My Heart”, do dziś jedna z najciekawszych w najnowszym katalogu wytwórni.

Na początku Pivot był 5-osobowym projektem, tworzącym wyłącznie muzykę improwizowaną, łączącą elektronikę z post-rockiem. Po kilku latach intensywnych prac, w roku 2005 ukazał się debiutancki krążek grupy, zatytułowany „Make Me Love You”. To właśnie ten album sprawił, że pochodzącymi z Australii muzykami zainteresowała się wytwórnia Warp.

Dziś zespół ma już wyrobioną markę w Europie – również dzięki koncertom, podczas których Pivot z łatwością oddaje się ulubionej sztuce improwizacji. Nic dziwnego, że pierwszym oficjalnym video promującym „O Soundtrack My Heart” był po prostu…fragment koncertu zespołu:

Ebony Bones

Tropikalny post-punk: w ten sposób swoją muzykę określa Ebony Bones. Energetyczna wokalistka Miss Bones potrafi porwać swoich słuchaczy nie tylko na koncertach – w klipie do kawałka „The Muzik” wystąpili ludzie z całego świata, nadsyłający swoje amatorskie nagrania, inspirowane właśnie singlowym utworem.

Kawałek znajdzie się na debiutanckiej płycie Ebony Bones, zatytułowanej „Bone of My Bones”. Właśnie ten album wokalistka promować będzie również w Katowicach!Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
80
80
12 lat temu

Pivot swoją drogą, ale Ebony to może być hit festiwalu :-)))

ladyship
ladyship
12 lat temu

wesoło koncertują. w powiększeniu miesiąc temu zagrali świetnie! rewelacyjny perkusista. energia.

Vegee
Vegee
12 lat temu

😀 Świetna wiadomość!! Dzieki dzieki za Pivot!!

Polecamy