Wpisz i kliknij enter

Three Trapped Tigers

Nierzeczywisty, quasi-rockowy fast-forward

Wystąpili na zeszłorocznej odsłonie festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Ich półgodzinny set w zupełności wystarczył, by wzbudzić zainteresowanie swoją twórczością i to całkiem słusznie, gdyż muzyka Three Trapped Tigers brzmi jak kolizja dwóch lokomotyw, z których jedną pędzi Autechre i Aphex Twin, a drugą kilkuosobowy skład The Mars Volta.

Grupa ma na swoim koncie trzy EPki oraz jednego singla. Wszystkie tchną świeżością i energią wynikającą z udanej fuzji breakcore’owych rytmów z melodiami gęsto utkanymi przy użyciu gitary i instrumentów klawiszowych. Utwory Three Trapped Tigers to istna karuzela nastrojów – tornado powykręcanych rockowych riffów nierzadko zlewa się z ciepłem syntezatorowych akordów, a zasiadający za bębnami Adam Betts często zaskakuje iście bohnamowskimi zagrywkami na kotłach, jakie wplata w połamane elektroakustyczne bity. Co brzmi jak misternie skonstruowane kompozycje DJskie kipiące od manipulacji post-produkcyjnych jest w rzeczywistości dziełem trzech muzyków, którzy w warunkach koncertowych bez problemów potrafią odtworzyć żywioł zamknięty uprzednio w formacie cyfrowym. Nie mając zbyt wielkiej konkurencji na polu tak pokrętnych dźwiękowych syntez grupa zdaje się czekać na przełom w postaci kontraktu, który pozwoli udokumentować swoją twórczość na płycie długogrającej. A to z pewnością będzie niemałym wydarzeniem.

http://www.myspace.com/threetrappedtigers

Three Trapped Tigers na Discogs.comJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
saqwer
saqwer
13 lat temu

Świetna muzyka, widziałem ich na Tauronie, byłem zachwycony, potem zakupiłem później ich płytę na Amazon.co.uk ale niestety są dostępne tylko epki a właściwie dostępna jest jedna, powinni coś wydać wreszcie 🙂

mutter disckretion
mutter disckretion
13 lat temu

trufle !!!!!!

Polecamy