Wpisz i kliknij enter

Oscar dla Reznora i Rossa

Lider Nine Inch Nails i jego wieloletni współpracownik zdobyli statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. W wyścigu o Oscara Trent Reznor i Atticus Ross pokonali czterech innych kompozytorów. Muzyka do filmu „The Social Network” Davida Finchera, opowiadającego o twórcach Facebooka, została wcześniej nagrodzona Złotym Globem i była właściwie oscarowym pewniakiem.

Reznor ma już na koncie ścieżkę dźwiękową do kultowej gry „Quake”, miał też znaczący wpływ na kształt soundtracków do takich filmów jak „Urodzeni mordercy” Olivera Stonea, „Zagubiona autostrada” Davida Lyncha i „Człowiek w ogniu” Tonyego Scotta. Obecnie frontman NIN, wraz z Atticusem Rossem, pracuje nad oprawą muzyczną do kolejnego filmu Finchera – „The Girl with the Dragon Tattoo”, którego premierę przewidziano na 2011 rok.

Naszą recenzję „The Social Network” znajdziecie tutaj.
Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jarekg
jarekg
11 lat temu

mysle, że R jest postacia medialną dlatego zaistniałw kontekscie filmu, a muzyka elektroniczna to dla mas nadal zabobon:)) Oscary muszą się czyms świeżym dla swiatka filmowego karmic wiec chwilowo karmia sie Reznorem

ryba16
ryba16
11 lat temu

muza rzeczywiscie dobra, ale oscary to lipa!

bojanix
bojanix
11 lat temu

No właśnie… dzisiaj w radio usłyszałem, że Oscara dostała muzyka – jak to było powiedziane – elektroniczna z pianinem. Ale nie powiedziano KTO dostał. Nawet poszukiwałem takiego wątku na forum – było coś takiego, o nowej muzyce spotykanej w ciekawych miejscach filmowych i innych… No i generalnie dobrze się stało!

Polecamy