Wpisz i kliknij enter

Catz N Dogz dla Mixmag

Jeden z najbardziej rozchwytywanych za granicą rodzimych projektów elektronicznej muzyki tanecznej został poproszony o przygotowanie didżejskiego setu dla wpływowego brytyjskiego magazynu muzycznego. Trwający 80 minut miks oscyluje wokół brzmień z pogranicza muzyki house oraz tech house. Samo czasopismo „Mixmag” skomentowało jego zawartość jako „epicką”. Miks autorstwa Catz N Dogz jest dostępny tutaj.

Za projektem Catz N Dogz stoją pochodzący ze Szczecina Wojtek Tarańczuk i Grzegorz Demiańczuk. Zrobiło się o nich głośno po przeróbce nagrania „Whos Afraid Of Detroit” Claude Von Strokea – amerykańskiego DJa i producenta muzyki house. Ten remiks, którego wartość na winylu osiąga obecnie cenę 100 euro za sztukę, otworzył przed nimi wrota do producenckiego światka. W 2008 roku, nakładem wytwórni Von Strokea – Mothership, pojawił się debiutancki album Catz N Dogz – „Stars of Zoo”. Krążek okazał się wielkim sukcesem, co przełożyło się na tournee po niemalże całym świecie: Japonia, USA, Ameryka Południowa, Ibiza oraz większość czołowych europejskich klubów.

W październiku zeszłego roku ukazał się na rynku ich drugi album „Escape From Zoo” (nasza recenzja tutaj). Duet Catz N Dogz pracował nad nim w studio przez prawie rok. Do współpracy zaprosili m.in. dOP, Pol On, von Strokea oraz Paula Randolpha – wokalistę legendarnego kolektywu niemieckiego Jazzanova. Catz N Dogz swój styl określają jako mieszankę nowoczesnej muzyki tanecznej: od disco i deep house, przez tech house, a na techno skończywszy.

Duet będzie można usłyszeć na żywo już niedługo – podczas tegorocznej, czwartej odsłony festiwalu muzycznego Boogie Brain w Szczecinie (21-24.07).

Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy