Wpisz i kliknij enter

Nowy Complainer – tylko dla odważnych

Wojtek Kucharczyk odsłania nowy rozdział w twórczości swego projektu The Complainer – „The Shrine” – dedykowany jego ukochanym latom 80.

Śląski producent zaczął projekt The Complainer solowo, później przekształcił się on w prawdziwy zespół grający na prawdziwych instrumentach. Stylistycznie działo się dużo – od elektro i tanecznego post-punka, przez rzewne ballady, aż po realne afro i latino. Czasem skromne, często maksymalistyczne i nawet orkiestrowe. Po zjechaniu świata z bandą i nagrywaniu piosenek w niejednokrotnie niezwykłych miejscach (na przykład na szczycie Piramidy Słońca w Teotihuacan, w Meksyku lub na plażach Miami) The Complainer ponownie tworzy dzieło solowe, momentami wręcz intymne. Pętla się zamknęła.

The Shrine“ Wojciecha jest spektaklem opowiadającym historię o jego nieustającej fascynacji latami 80tymi, czyli czasami kiedy zaczął świadomie słuchać muzyki, został fanem i muzykiem, kiedy rozpoczęły się muzyczne miłości i traumy. Najlepszym sposobem mówienia o tamtych czasach jest śpiewanie ulubionych piosenek z tamtego momentu pochodzących. Oczywiście, wiele w tej kwestii już powiedziano, wiele kowerów i całych albumów nagrano oraz sprzedano, ale idea, żeby zagrać nowe wersje, lecz jak najbardziej zbliżone do oryginałów a jednocześnie jak najbardziej współczesne i pławiące się w „TERAZ“, wydała się oryginalna, kusząca i nowa.

Zespoły pieszczotliwie dotknięte w tym przedsięwzięciu to same sławy: TALKING HEADS, DEPECHE MODE, NEW ORDER, THE CURE, THE SMITHS, SOFT CELL, HUMAN LEAGUE, TEARS FOR FEARS, FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD i VISAGE.

Ponieważ płyta ukazuje się wyłącznie w wersji cyfrowej do darmowego pobrania, trzeba uzyskać do niej akces od samego Wojtka – każdy chętny powinien się z nim skontaktować mailowo (choćby przez Fejsbuka) i wyrazić gotowość partycypowania w tym przedsięwzięciu. W zamian otrzyma link do załadowania albumu. Do dzieła zatem – do odważnych świat należy!

www.thecomplainer.mikmusik.org

www.facebook.com/thecomplainerJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy