Wpisz i kliknij enter

Deus zagra już w tym tygodniu

Dokładnie za tydzień grupa dEUS pojawi się w Polsce. Belgijska formacja zagra dwa koncerty – 7 marca we wrocławskim klubie Firlej oraz dzień później tj. 8 marca w warszawskim klubie Proxima.

Grupa Toma Barmana będzie promować swój ostatni album – „Keep You Close”, który ukazał się we wrześniu tego roku. Album szybko rozszedł się w liczbie ponad 10 tysięcy egzemplarzy zyskując w Belgii status złotej płyty.
W muzyce zespołu dEUS słychać echa humorystycznej psychodelii Franka Zappy i Captaina Beefhearta. Ostatnie płyty z dorobku formacji wypracowały pozycję grupy na muzycznej scenie belgijskiej i europejskiej.

dEUS (BE)
07.03 20:00 Firlej / Wrocław
bilety 60/70 pln
do nabycia: Rocky Shop (Wrocław, DH Feniks), Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty), Pwevents.pl, ebilet.pl(http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,23.html)

08.03 20:00 Proxima / Warszawa
bilety 69/79 zł
do nabycia: ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl

dEUS – to jedna z ciekawszych niezależnych formacji na scenie europejskiej założona w 1989 roku w Antwerpii, w Belgii.
Początkowo zespół rozpoczął swoją karierę jako „cover band”, ale wkrótce zaczął pisać własny materiał, w którym można było odszukać wpływy folku, punku poprzez jazzu i w końcu rocka progresywnego. Już w 1992r. wytwórnia Island Records zaproponowała grupie Deus kontrakt płytowy. Debiutancki album „Worst Case Scenario” ukazał się w 1994 roku. Po wydaniu tego materiału zespół porównywany bardzo często był do takich gigantów muzycznego podziemia jak Frank Zappa, Tom Waits czy Captain Beefheart. Kolejna płyta „In a Bar, Under the Sea” wydana została dwa lata później. A „The Ideal Crash” (1999) sprawiła, że od wydania debiutu łączna ilość sprzedanych albumów na całym świecie wynosiła ponad 750.000 egzemplarzy. Albumami tymi Belgowie nawiązali równorzędny dialog z tym, co się wówczas działo w amerykańskim indie rocku oraz opanowanej przez brit pop Wielkiej Brytanii. Ostatni album „Keep You Close ” ukazał się 19 września, osiągając w pierszym dniu sprzedaż ponad 10 000 egzemplarzy.

Dyskografia
Worst Case Scenario (1994)
In a Bar, Under the Sea (1996)
The Ideal Crash (1999)
Pocket Revolution (2005)
Vantage Point (2008)
Keep You Close (2011)

OBECNY SKŁAD ZESPOŁU:
Tom Barman – śpiew, gitara
Klaas Janzoons – instrumenty klawiszowe, skrzypce
Stéphane Misseghers – perkusja
Alan Gevaert – gitara basowa
Mauro Pawlowski – gitara, śpiewJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy