Wpisz i kliknij enter

Niwea w Bocian Records

23 kwietnia nakładem Bocian Records ukaże się płyta 7″ „Wszystko / Tło” grupy Niwea.

Dwie płyty i wciąż bez skuchy. Ciągle ta monotonnia, ten dół i ten infantylizm, ale zawsze jest jakoś inaczej. Wojtek lubi mówić o sobie i po swojemu, a Dawid w jego cieniu i w oparach dymu. “Wyjdzie Wojtek na dwór? Nie wyjdzie, nie ma Wojtka”, to jedna z historii, którą też pamiętasz z dzieciństwa ze swojego blokowiska. Prywatne wspomnienia członków grupy Niwea, staną się publicznym koszmarem każdego, kto będzie obcował z ich kolejną płytą. Ta jest krótka, na czarnym krążku i przyniesiona przez Bociana. Dwa utwory hipnotyzują muzyką i przygniatają słowem. “Wszystko idzie, całe, kompleksowo, odkochiwanie się, ze zmianami w mózgu, od alkoholu i od zakochiwań… też tam w sumie nie wiem, jak to jest wszystko”, Bąkowski wcześniej jak Miron, potem jak Hłasko. A Szczęsny gra mu bez bitów, brudno, na przesterze i płasko. Szkoda dźwięków, szkoda słów – „nie chce mi się tłumaczyć tego”. [Jacek Skolimowski]

www.bocianrecords.comJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kaja
Kaja
10 lat temu

Tak pięknie jak Bąkowski nie mówił nikt od wielu, wielu lat. Zasłuchuję się i przerywać nie mogę.
Najlepszym dodowdem na geniusz Niwei jest to, że nei da się być wobec tego WSZYSTKIEGO obojętnym. No.

Grek
Grek
10 lat temu

Dla mnie to jest fenomen ta cała NIWEA. W sumie to jest kurde słabe jak diabli (no dobra, co kto lubi, ale „ciała jamiste” jak poszły z głośników to wyłączyłem”), a dziennikarze wszelkiej maści, wszystkich wielkich mediów sikają po nogach, jakie to zajebiste jest. Mam wrażenie, że daliśmy sobie wmówić przez tych ludzi, że NIWEA jest to jakieś objawienie boskie, ale jak tak subiektywnie sobie tego człowiek posłucha to to jest miernota wielka. (kolesie chyba sikają po nogach, że tak zrobili ludzi w konia, że tworząc takie rzeczy (pewnie w 1 popołudnie cała płyta jedzie) mają taką słuchalność)

kally
kally
10 lat temu

Wojtek nie wyszedł z domu,nie ma się z kogo śmiać,nuda,mama nie kazała bo blady,onanizm w szafie nie pomaga,Wojtek przynudza.

marta
marta
10 lat temu

panie Wojtku,panie Dawidzie należy się klaps za ścieme!

Stalkyer
Stalkyer
10 lat temu

Trzecia płyta a ja wciąż wybieram Lady Gage zamiast mentalnego zatwardzenie proponowanego przez geniuszy z NIWEA…;]

Heliosphaner
Heliosphaner
10 lat temu

;( ;( ;( Zastanawiałem się czy śmiać się, czy płakać – wybrałem to drugie…

Polecamy

Islaja – Tarrantulla

Koniec ubiegłego roku przyniósł nowy album Merji Kokkonen, znanej wszystkim jako Islaja.