Wpisz i kliknij enter

Tarwater na występach w Polsce

Jedna z najpopularniejszych niemieckich grup nowej elektroniki zagra w maju aż pięć koncertów w różnych miastach polski – od Szczecina aż po Kraków.

Tarwater to duet: gitarzysta/basista/programista Bernd Jestram i perkusista/wokalista Ronald Lippok (gra równolegle w popularnej formacji To Rococo Rot). Styl Tarwater powstał na skrzyżowaniu post-rocka i avant-popu, a wśród głównych inspiracji wymienia się z jednej strony legendarne grupy Can i Kraftwerk, a z drugiej artystów z lat 80. – New Order oraz Cabaret Voltaire. Muzycy Tarwater wykorzystują zarówno tradycyjne instrumentarium jak i nowoczesną elektronikę.

http://www.youtube.com/watch?v=9QnVI-5fhz4

Tarwater powstał w Berlinie w 1995 roku, ale artyści współpracowali ze sobą już w latach 80-tych. Ich twórczość od początku spotyka się z niezwykle ciepłym przyjęciem w całej Europie – także wśród wymagającej krytyki brytyjskiej. Berlińczycy tworzą też muzykę do filmów, performance i sztuk teatralnych.

Ostatnia płyta Tarwater nosi tytuł „Inside The Ships”. Głównym atutem tej płyty jest lekkość, z jaką artyści łączą ze sobą elektroniczne pejzaże z brzmieniem instrumentów akustycznych, a melodyjne utwory często dopełniają świetne wokalizy. We wrześniu 2011 album ten był płytą tygodnia w radiowej Trójce.

Majowa trasa koncertowa zespołu po Polsce obejmie następujące miasta:

  • 22 maja 2012 – Zielona Góra (Zielona Jadłodajnia)
  • 23 maja 2012 – Warszawa (Centralny Dom Qultury)
  • 24 maja 2012 – Łódź (Łódź Kaliska)
  • 25 maja 2012 – Szczecin (Free Blues Club)
  • 26 maja 2012 – Kraków (Klub RE)

Bilety można kupić na stronach bilety.fm i eventim.pl, a także w salonach Empik, Saturn i Media Markt.

Od siebie polecamy koncert w szczecińskim Free Blues Clubie, zarówno ze względu na atmosferę klubu (w którym grały już takie postacie, jak John Mayall, Kaki King czy Rykarda Parasol), jak i na niskie ceny biletów – pierwsza, jeszcze dostępna pula to zaledwie 29 PLN za jedną wejściówkę. Po jej wyczerpaniu cena biletu w przedsprzedaży będzie wynosić 39 PLN – do 10 maja. Po tej dacie cena wzrośnie do 49 PLN.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
10 lat temu

Totalna beznadzieja, jeśli chodzi o występ Tarwater w Szczecinie. Ich czas już się dawno skończył. Są ciekawsi artyści, aby ich promować na tym serwisie.

Redakcja
Redakcja
10 lat temu

Nowamuzyka od początku swojego istnienia jest organizacją non-profit – nikt nie płaci redakcji za teksty, recenzje, newsy ani żadne inne materiały. Niskie ceny odnosiły się do przedsprzedaży. Czytanie ze zrozumieniem nie boli. 🙂 Pozdrawiamy.

Tytus
Tytus
10 lat temu

a w w Zielonej Górze 25 i 30 zł czyli 2 razy taniej niż w Szczecinie, to są „niskie ceny biletów”?

Romek
Romek
10 lat temu

kto wam płaci za promowanie koncertu w szczecinie, skoro biletu są tu droższe niż w Warszawie (35 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu imprezy) a powinno być raczej odwrotnie?

Polecamy