Wpisz i kliknij enter

Sztuka mikstejpu – DJ /rupture

Jace Clayton aka DJ /rupture udostępnił za darmo swoje mikstejpy z lat 2001-2012.

Mieszkający w Nowym Jorku DJ, producent, teoretyk (pisał m.in. dla „Frieze” i „The Wire”), autor audycji Mudd Up! w rozgłośni WFMU oraz bloga o tej samej nazwie, wsławił się unikalnym stylem miksowania gatunków, zdawałoby się, nieprzystających do siebie. W jego setach na równych prawach pojawia się drum and bass, hip hop, jungle, dubstep, noise a także dużo muzyki etnicznej z różnych stron świata.

Clayton od lat prowadzi antropologiczne badania nad fenomenem kolumbijskiej muzyki cumbia, której stał się promotorem – to właśnie jego miks dla BBC1 był pierwszą prezentacją cumbii na antenie brytyjskiego radia.

/rupture w swoich miksach, a także poprzez inne działania, stara się niwelować podziały gatunkowe, otwierając słuchacza na nowe doznania estetyczne. Od popu do noisu, z uwzględnieniem wszystkiego, co pomiędzy. Clayton to ważna postać dla dialogu między kulturami muzycznymi, budowniczy mostów między odległymi subkulturami. Jego sety oszałamiają stylem i inwencją, co sytuuje go w gronie najciekawszych twórców mikstejpu.

[like nazwa=”Posłuchaj ośmiu godzin nagrań”]http://www.negrophonic.com/dj-rupture-mixes-free-download/[/link]Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy