Wpisz i kliknij enter

Azari & III zremiksowane

Kiedy jedną płytę remiksuje Tiga, Disclosure, Locked Groove, Maceo Plex, Konrad Black, Nico Jaar – na pewno musi być to coś ciekawego.

Zwłaszcza, jeżeli jest to jedna z najgłośniejszych i najbardziej oryginalnych płyt od dawna – debiut Azari & III, nazwany po prostu „Azari & III”. Ten kanadyjski kwartet złożony jest z dwójki producentów – Christian Farley aka Dinamo Azari i (Alphonse) Alixander (Lanza) III oraz dwójki wokalistów – Fritz Helder i Cedric Gasiada.

Grają tak, że potrafią przyciągnąć zarówno hipsterską młodzież, jak i stałych bywalców klubowych parkietów. Odwołujące się do klasyki house’u singlowe nagrania „Hungry For The Power”, „Reckless (With Your Love)”, miały wpadające w ucho niemalże popowe melodie i wokale. Zawładnęły nie tylko klubowymi parkietami na całym świecie, ale miały i wykorzystały predyspozycje, by stać się mainstreamowymi hitami – zachwycali się nimi m.in. Madonna, czy magazyn Rolling Stone.

http://soundcloud.com/purplepr/azari-iii-manic

Sukces Azari & III nie przyszedł od razu – muzycy działają na kanadyjskiej scenie już od połowy lat 90-tych. Pod różnymi nazwami i w różnych konfiguracjach eksperymentowali z gatunkami od house’u po garażowy rock czy shoegaze. Dopiero jednak kiedy połączyli swoje siły i doświadczenie, narodził się oryginalny styl Azari & III. Powstał wyjątkowy materiał, który mimo że został nagrany przy użyciu sprzętu i technik z lat 80-tych, brzmi nowocześnie i jest ponadczasowy. Polska premiera albumu w styczniu 2012 roku zbiegła się z występami kwartetu w Polsce – niektórzy do tej pory wspominają niezwykłości tych koncertów.

Azari&IIIRemixAlbumCover
Pod koniec lutego nakładem Turbo Recordings, labelu którym kieruje Tiga, dostajemy debiut Azari napisany od nowa. Remiksy stworzone przez najgłośniejsze nazwiska sceny elektronicznej zostały zebrane w jednym miejscu – od dawno niesłyszanego Konrada Blacka (pamiętacie „White Cigarettes” albo kompilację Watergate 03?), Joriego Hulkkonena, Guya Gerbera, po klubowych ulubieńców: Maceo Plexa czy Jamiego Jonesa:
http://soundcloud.com/loose-lips-rcrds/hungry-for-the-power-jamie
Disclosure:
http://soundcloud.com/purplepr/azari-iii-manic-disclosure
i Tigę:

Sprawdźcie całość. To naprawdę potężna dawka muzycznej przyjemności.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Pop Ambient 21 Years Mix

Z okazji Nowego Roku wytwórnia Kompakt opublikowała wyjątkowy miks. Można go posłuchać na naszej stronie.