Wpisz i kliknij enter

Tylko 3 minuty i 33 sekundy

Na serwisie Bandcamp powstał bardzo interesujący projekt, a jego twórcą jest Samuel Landry ukrywający się pod pseudonimem Le Berger. Czy poświęcicie 3m33s na przeczytanie tego wpisu? Zapraszam!

Na początku 2013 roku Samuel Landry (Kanadyjczyk) wpadł na znakomity pomysł, aby wydać kompilację z nagraniami różnych artystów tworzących muzykę ambient i eksperymentalną. Ale nie jest to zwykła składanka czy „The Best of” poszczególnych wykonawców, których utwory znalazły się na tej płycie. Ten materiał oddychał swoim rytmem i powstawał dzień po dniu w przeciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku.

Ten album wypełniają trzydzieści trzy kompozycje. Niezwykłość tego przedsięwzięcia polega na tym, iż Samuel Landry (aka Le Berger) zaprosił artystów, którzy zechcieliby zamieścić swój utwór nieprzekraczający 3m33s. A co ciekawe i ważne to ten materiał (w wersji cyfrowej) można kupić za jedyne $ 3.33. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na założenie nowej wytwórni. Istnieje możliwość kupienia tej płyty w wersji specjalnej (w formie CD), której to nakład jest limitowany i warto się pośpieszyć, bo liczba dostępnych egzemplarzy to tylko 33 sztuki. Tutaj szczegóły.

Możemy dokładnie prześledzić proces powstawania tego albumu. Przy każdym kolejnym nagraniu jest dokładna data, kiedy ta kompozycja dołączyła do reszty, a także znajdziemy wszystkie informacje o każdym artyście. Płytę „3m33s” otwiera nagranie Samuela Landry’ego, który jest pomysłodawcą tego projektu.

Wśród tych trzydziestu trzech kompozytorów odnajdziemy także polskich twórców. Jako drugi w tym zestawie pojawił się Grzegorz Bojanek, następnie Bartosz Dziadosz (aka Pleq) i Maciej Janasik.

Jako dziewiętnasty track na tej płycie to nagranie Nilsa Quaka z Montrealu.

A na koniec utwór Porya Hatami’ego artysty pochodzącego z Iranu.

 

 

Oficjalna strona Le Berger »
Profil na BandCamp »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
dan
dan
8 lat temu

Dzięki za wczorajsza audycję w Toksyna fm. Stałem sie stałym słuchaczem poniedziałkowego wieczora. Pozdrawiam.

jaro
jaro
8 lat temu

Fajnie takie:)

Polecamy