Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Random Trip

Pochodzi z Inowrocławia. Ukrywa się pod pseudonimem Random Trip. Jest zdecydowanie jednym z najciekawszych producentów poruszających się w kręgach nowoczesnych brzmień instrumentalnego hip-hopu, trip hopu czy dub stepu.

Pomimo młodego wieku i krótkiej historii wydawniczej posiada już swój rozpoznawalny styl (etniczne sample!), który cechuje swego rodzaju energetyczna melancholia, głębokie, organiczne i perfekcyjne brzmienie, gwarantowane przez studio Audio Games (prowadzone przez Mikołaja „Noona” Bugajaka).

W 2012 roku Bartłomiej Waszak (prawdziwe personalia Random Trip), wygrał kategorie beat show w zawodach producentów Beat Battle V, a podczas poprzedniej edycji tej imprezy wypatrzył jego talent wspomniany już wyżej twórca „Bleak Output”, który sumptem swego labelu Nowe Nagrania wypuścił na jesieni ubiegłego roku debiutancki album Random Trip. Od tego czasu bohater dzisiejszych „3 pytań” zremiksował jeszcze singiel Noviki, pt.”Who wouldn’t” oraz utwór “Albatros” niejakiego Krojca, a już niedługo…z resztą przeczytajcie sami:

Random Trip – „Nagła inspiracja”

Czego ostatnio słuchasz?
Ostatnio słucham głównie swoich rzeczy. Uzbierało się kilkanaście nowych produkcji. Mam co jakiś czas przejawy narcyzmu. Z rzeczy które ostatnio słyszałem i uważam że są ciekawe: Djrum ze swoim debiutem „Seven Lies”, również debiutujący Sorrow – „Dreamstone” i James Blake – „Overgrown”.

Djrum – „Lies” (feat. Shadowbox)

Sorrow – „Dreamstone” (feat. CoMA)

James Blake – „Retrograde”

Nad czym obecnie pracujesz?
Priorytetem jest teraz projekt z pewną wokalistką której nazwiska póki co nie ujawniam. Jestem głównym producentem płyty. Pojawią się na niej także muzycy. Druga rzecz nad którą pracuję to moja kolejna solowa płyta. Wybrałem najciekawsze kilkanaście produkcji. Powoli chcę zacząć je aranżować. Jak dobrze pójdzie oba projekty zostaną wydane jeszcze w tym roku.

Random Trip – APC40 „Beat” making 2/2

Gdzie zagrasz w najbliższym czasie?
W najbliższym czasie zagram na drugim dniu festiwalu muzyki elektronicznej NowoBrzmienia (22.06) we wrocławskim klubie Puzzle ( www.nowobrzmienia.pl ) oraz w poznańskim klubie Projekt Lab na 4 edycji Low Frequency (29.06) (www.projektlab.pl)

Novika – „Who Wouldn’t” (Random Trip Remix)

 

Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »
Soundcloud »
strona Nowe Nagrania »
YouTube Nowe Nagrania »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy