Wpisz i kliknij enter

AMA Mixology Vol. 1

Idealna kompilacja na obecne upały – do iPoda i na plażę.

Ray Okpara to niemiecki producent z Frankfurtu, którego przodkowie pochodzą z Nigerii. Aktywny od połowy minionej dekady, dorobił się z czasem opinii jednego z ciekawszych twórców minimalowego tech-house’u. Potwierdzeniem tego był jego ubiegłoroczny album opublikowany przez Mobilee – „Good Times”. Czarnoskóry artysta współpracował do tej pory również z innymi tłoczniami – od Area Remote do Deep Vibes. Dwa lata temu powołał jednak własną firmę – AMA. I oto teraz otrzymujemy jej pierwszą kompilację.

Zestaw otwiera stylowy dub-house podrasowany na garage’ową modłę – „Bala Rina” w wykonaniu greckiego producenta znanego pod pseudonimem Sek. W podobnym tonie utrzymany jest utwór samego Okpary – poddany jednak bardziej minimalowej obróbce psychodeliczny „Airplains”. Najciekawsze efekty w łączeniu dubowych dźwięków z house’ową motoryką uzyskuje twórca działający w Oslo pod szyldem Nekes. Jego „KUTSCHO (RAW)” zgodnie z tytułem ma oszczędną i surową aranżację – dzięki czemu eksploduje wyjątkowo mocną energią.


Kiedy Ray Okpara była w zeszłym roku na Kostaryce, skusił się na wspólny jam w studiu z tamtejszym duetem Mobius Strum. Praca nad wspólnym nagraniem przeciągnęła się do teraz – a jej rezultatem jest twardy deep house o melodyjnym motywie klawiszowym („Skumpt”). Jeszcze bardziej klasyczną odmianę gatunku prezentuje w tym zestawie Marko Nastic z Serbii – bo jego „Just A Ride” to zwalisty hard house naszpikowany kumkającymi dźwiękami Rolanda TB303. Z Chicago przenosimy się do Nowego Jorku – a to za sprawą szurającego garage’owymi bitami „I Tell You” duetu Sven Kerkhoff & Bata.

Trzecim segmentem kolekcji są utwory wpisane w formułę europejskiego tech-house’u. Na pierwszy ogień idzie Enrico Peretti z Werony z „Lentamente” – lekko zdubowanym nagraniem, które z powodzeniem mogłoby konkurować z aktualnymi hitami Disclosure. Aż nazbyt radosny ton ma „Looper” Andre Butano i Juana Zolbarana – stąd jest to chyba najsłabszy utwór z kompilacji. O wiele lepsze wrażenie robi wystylizowana na hipnotyczny minimal kompozycja greckiego duetu Ntemos & Stef – „Nelipot”. Echa dokonań mistrzów tego gatunku z minionej dekady rozbrzmiewają również w całkiem udanym „Double Change” tria Maiki, Matthew Lima & Toni Varga.

„AMA Mixology Vol. 1” ukazuje się w odpowiednim momencie – bo taka niezobowiązująca muzyka klubowa najlepiej sprawdza się właśnie w środku lata. Cała kolekcja jest dostępna w zmiksowanej lub podzielonej na osobne nagrania wersji cyfrowej – można więc potańczyć przy niej na nocnej domówce, a następnego dnia zabrać w iPodzie na plażę.

AMA 2013

www.facebook.com/amarecordings

www.facebook.com/rayokparaJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Baasch – Noc

Once upon a night, seven clubs away