Wpisz i kliknij enter

Artyści z Chin na kilku koncertach w Polsce

Już za kilka dni w Polsce wystąpi dobrze wam znany twórca muzyki ambient Zen Lu, który 31 lipca rozpoczął wraz ze swoimi kolegami z Chin wspólną trasę po Europie. Sprawdź, bo może jeden z koncertów odbędzie się tuż obok ciebie.

Dzięki staraniom Fundacji Sztuka i Technologia, udało się zaprosić na europejskie tournée kilku artystów z Chin, a w tym muzyka tworzącego elektronikę Zen Lu, eksperymentującego malarza Kenbo, czyli Liang Guojiana oraz artystę z obszaru sztuki wideo Pan Zilianga.

Zen Lu tworzy ambient i eksperymentalną elektronikę, a także komponuje muzykę do różnych filmów czy seriali. Wraz z Grzegorzem Bojankiem stworzył chińsko-polskie przedsięwzięcie ChoP Festival, o którym regularnie piszemy na Nowej Muzyce. Lu od 2007 roku prowadzi własny label We Play! Records i jest kuratorem projektu Neo Sound. Zen Lu jest też autorem instalacji dźwiękowych i organizatorem wielu wystaw, poświęconych różnym formom sztuki audiowizualnej.

Europejska trasa rozpoczęła się 31 lipca i potrwa do 14 sierpnia. W Polsce będą to trzy koncerty, a następnie artyści udadzą się na kilka występów do Austrii i Niemiec. W naszym kraju artyści z Chin zagrają u boku rodzimych twórców elektroniki, czyli wraz z Grzegorzem Bojankiem, Mateuszem Bąkałą (aka Kim_Nasung), Jarosławem Grzesicą (aka Gold Plated Face) i Piotrem Michałowskim (aka Nmls). Relację z całej trasy będzie można śledzić na stronie projektu ChoP, a także na stronie facebook Fundacji Sztuka i Technologia.

 

Koncerty w Polsce:

4 sierpnia (niedziela) – Dźwięki Herbaty – Cafe Belg | Częstochowa

9 sierpnia (piątek)  – Park Miejski im. Józefa Wybickiego | Nowy Dwór Mazowiecki

10 sierpnia (sobota) – minus 10 db – Miejsce Projektów Zachęty | Warszawa

ChoP_minus10

”Strona »
Fundacja Sztuka I Technologia »
Profil na Facebooku »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek Bojanek
8 lat temu

Zajrzyjcie na http://chop-project.com/ – tam relacja z wydarzeń… (staramy się to robić „dzień po dniu”, ale nie zawsze się udaje)

Jiri
Jiri
8 lat temu

O! Zen Lu puszcza Gustava Tutre z FQP!

jarekg
8 lat temu

do Warsaw tez nie daleko:)

fgj
fgj
8 lat temu

Chiny piękny kraj. Do Bydgoszczy trzeba było przyjechać, tu też się słucha ambientu.

Grzesiek Bojanek
8 lat temu
Reply to  fgj

Do Nowego Dworu Mazowieckiego masz 230 km 🙂 wg map googla to 3 godziny i 4 minuty jazdy autem… wpadnij!

Polecamy

Marina Aleksandra

Marina Aleksandra ma na koncie EP wydane w niemieckiej wytwórni Advanced Black. Jest częstą gościnią na wielkich scenach Berlina czy Paryża bo jej bezlitosny, surowy bas „doraźnie koi niepokoje”. Dąży do rozbudzania fantazji, pozbycia się kompleksów, pruderii i wszelkiego skrępowania w odkrywaniu własnej natury.