Wpisz i kliknij enter

Już jest pierwsza autorska płyta Marka Kazany

7 września do sklepów trafił długo wyczekiwany pierwszy autorski album Marka Kazany.

Marek Kazana to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Szczecina i nie tylko (Laureat Grand Prix Jazzu nad Odrą w ’79, doceniony na Jazz Juniors za kompozycję Marsz bez sensu – ’83, laureat stypendium im. Krzysztofa Komedy ’83). Brał udział w nagraniach około 20 płyt (w tym również rockowego zespołu T. Love), nigdy wcześniej jednak nie nagrał autorskiego krążka.

Do realizacji płyty Tangola Kazana zaprosił Marka Maca, z którym od 30 lat występuje wspólnie na scenie, Grzegorza Grzyba, jednego z najlepszych bębniarzy w Polsce, który swoją ogólnopolską karierę zaczynał od grania właśnie z Markiem Kazaną oraz młodego saksofonistę, tegorocznego laureata Grand Prix Jazzu nad Odrą, Tomka Licaka (wg rankingu Polish Jazz Top Ten 2012 płyta Trouble Hunting Licaka znalazła się w dwóch zestawieniach, natomiast wg zestawień Jazzarium Tomek się znalazł w pierwszej dziesiątce najlepszych debiutów w Polsce!), ubiegłorocznego stypendysty Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury.

Materiał na płytę zarejestrowany został 27 listopada 2012 r. w Polskim Radiu Szczecin. Realizatorami dźwięku i miksu byli Borys Sawaszkiewicz i Karol Majtas ze Stobno Records. Masteringiem zajął się Wojtek Olszak (Woobie Doobie Studios) Producent i wydawca – Beata Zuzanna Borawska. Dystrybucją zajmuje się Fonografika.

Partnerami projektu są: Miasto Szczecin, Arnica Sp. z o. o., Polskie Radio Szczecin, Stobno Records, Studio Contrast, Robię Rzeczy

Patroni medialni: Jazz Forum, Jazzubi.pl, Polish-Jazz.blogspot.com, JazzPress, RadioJazz.fm

Autor zdjęcia zespołu: Kamila Kozioł (Studio Contrast)Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy