Wpisz i kliknij enter

Oglądamy: What Difference Does It Make

Polecamy film dokumentalny o tworzeniu elektroniki, zwłaszcza, że wśród występujących jest m.in. Giorgio Moroder, Richie Hawtin, LCD Soundsystem, Brian Eno, Erykah Badu.

„What Difference Does It Make?” to hołd dla twórców muzyki, stworzony na 15. rocznicę inauguracji Red Bull Music Academy. Powstał on podczas nowojorskiej edycji Akademii w maju minionego roku – przez czterech tygodni odbyło się tam 34 unikalnych kolaboracji i występów. Liczba artystów która uczestniczyła podczas warsztatów – 236, co robi wrażenie.

Reżyserem filmu jest Ralf Schmerberg – celem dokumentu było uchwycenie unikalnej atmosfery Akademii, która składa się z wykładów, warsztatów muzycznych, wymianie doświadczeń, myśli i, oczywiście, koncertów. O tworzeniu muzyki, jej wartości w życiu, wyzwaniach które niesie bycie muzykiem opowiadają tacy artyści jak Eno, Moroder, Q-Tip, Lee „Skratch” Perry, i wielu, wielu innych.

Wczoraj, 17 lutego, w 65 kinach na całym świecie odbyła się premiera. Od dziś film dostępny jest do darmowego obejrzenia i pobrania w internecie – szczerze polecamy!

Trailer:

Film dostępny pod linkiem:

http://www.redbull.com/pl/pl/music/stories/1331633821520/premiera-what-difference-does-it-make

oraz

http://www.rbma15.com/

PS – W 2014 roku Red Bull Music Academy odbędzie się w Tokio. Szczegóły dotyczące procesu aplikacyjnego można znaleźć na stronie www.redbullmusicacademy.com/applyJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy