Wpisz i kliknij enter

Mouse on Mars, Jackson And His Computer Band na Tauronie

Po dwóch latach Tauron Festiwal Nowa Muzyka wraca na swoje stałe miejsce, do samego serca Katowic. Znamy też kolejne gwiazdy, jakie występią podczas imprezy.

W ciągu dwóch ostatnich lat poprzemysłowe tereny w centrum miasta uległy przekształceniu w jedną z najnowocześniejszych przestrzeni muzealno-wystawienniczych w Polsce, wokół której w niedługim czasie wyrosną kolejne budynki katowickiej dzielnicy kultury. To właśnie tu – już na stałe – odbywać się będzie Festiwal Tauron Nowa Muzyka. A kto zagra w tym roku?

Jakckson and His Computer Band

Po ośmiu latach, które upłynęły od jego doskonale przyjętego debiutu „Smash„, powrócił w ubiegłym roku z albumem „Glow„, wydanym przez wytwórnię Warp. Jak sam twierdzi, jego drugi album powstawał przede wszystkim z myślą o koncertach, na które przy pierwszej płycie nie miał pomysłu. Glow to zestaw tanecznych hymnów, napisanych po to, by rozbrzmiewać na stadionach i w klubach, to doskonale przygotowane show, łączące upodobanie do muzyki z kiczowatych produkcji science fiction.

Mouse on Mars

Jan St. Werner i Andi Toma, począwszy od 1994 roku, wielokrotnie pokazywali, że nie mają sobie równych w tworzeniu setów, które skutecznie uniemożliwiają stanie w miejscu. Zabawkowe instrumenty, doskonałe zgranie na scenie, świetne panowanie nad oczekiwaniami publiczności – to wszystko sprawia, że występy tych klasyków IDM od dwóch dekad cieszą się nieustającą popularnością.

W 2014 roku powracają z nową EP-ką Spezmodia, na której bawią się między innymi w powrót do korzeni rave’u. Możemy liczyć na to, że ich występ będzie jednym z najbardziej roztańczonych momentów festiwalu.

BOKKA

Jedno z największych odkryć w polskiej muzyce ostatnich lat, tajemnicze, anonimowe trio, które zaskoczyło wszystkich w zeszłym roku niezwykle dojrzałą debiutancką płytą. Szukając inspiracji w chłodnych brzmieniach skandynawskiej elektroniki, dreampopowych melodiach i shoegazowej melancholii, muzycy Bokki tworzą hipnotyczną mieszankę eksperymentalnych brzmień i motorycznych rytmów.

Kelela

Jej zeszłoroczny mixtape „Cut 4 Me” przyniósł zaskakujące połączenie wielkiej wrażliwości, doskonałego głosu i eksperymentalnych pomysłów na klasyczną formułę R&B. Trzydziestoletnia Amerykanka o etiopskich korzeniach pokazała się światu jako wokalistka, która równie dobrze radzi sobie z formułą grime, dubstepu, house, jak i emocjonalnym śpiewem.

Ben UFO

Jeden z najbardziej cenionych brytyjskich DJ-ów, założyciel wytwórni Hessle Audio, odpowiedzialnej w dużej mierze za promocję dubstepu i grime. Działając od prawie dekady, Londyńczyk dał się poznać jako wszechstronnie utalentowany, doskonale zorientowany promotor i DJ, świetnie miksujący dziesiątki pozornie nie przystających do siebie odmian współczesnej eksperymentalnej muzyki tanecznej.

Dixon

Przedstawiciel niemieckiej sceny house, współzałożyciel wytwórni Innervisions, znany między innymi z doskonałych remixów Jazzanovy czy Beanfield. Uwielbiany za niezwykle eklektyczne sety zbudowane wokół mocno zmodyfikowanych housowych brzmień.

W ubiegłym roku docenił go branżowy portal Resident Advisor, przyznając tytuł najlepszego DJ-a roku, my zaś zapraszamy Was na co najmniej dwugodzinny występ podczas którego sami będziecie mogli docenić jego niezwykłą kreatywność.

Obaj wielcy mistrzowie klubowych rytmów – Ben UFO i Dixon – pojawią się na zaproszenie Red Bulla, którego scena jak co roku prezentować będzie artystów, potrafiących rozkręcić niezapomniane imprezy w każdych warunkach i z każdą publicznością.

Miejsce i bilety

Wszyscy podani do tej pory artyści wystąpią na terenie Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego, a od dziś trafiają do sprzedaży dwudniowe bilety, uprawniające do wejścia na ich występy. Cena biletu do 30 kwietnia to tylko 150 PLN.

Wszystko o festiwalu na stronie www.festiwalnowamuzyka.plJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy