Wpisz i kliknij enter

L.U.C. podsumowuje jedenaście lat dzialalności

Na dwupłytowej antologii „Przekrój” znajdują się wybrane przez fanów utwory, w części pochodzące z niedostępnych już na rynku płyt, a także nowo nagrany singiel „Dziękuję” z gościnnym udziałem Rahima, Buki, Vienia, Czesława Mozila i Mesajah.

Po 11 intensywnych latach twórczości i 11 nagranych albumach L.U.C wydał specjalne podsumowujące ten czas wydawnictwo.Na krążku znajduje się pakiet wideoklipów, a część utworów pochodzi z niedostępnych już na rynku płyt. Całość została przez artystę podzielona na cztery części, a każda z nich ukazuje inny etap jego twórczości. Wkrótce album okaże się również w wersji winylowej.

– Antologia jest odpowiedzią na prośby fanów. Załatwiamy zaległe tematy śpiewnika z tekstami, klipów w jakości niedostępnej w internecie i winyla. Przy okazji wiem, że wydając tak trudne, hermetyczne i konceptualne albumy – taki luźny zbiór utworów może być dobrą odskocznią, innym spojrzeniem. Finalnie sam zawsze lubiłem antologie muzyków, których słuchałem, stąd też ten album – mówi L.U.C.

Przekrojowe wydawnictwo wyróżnia nietypowa okładka stworzona przez Adama Tunikowskiego z wrocławskiego studia JUICE. W pudełku artyści serwują „tort z L.U.Ca” autorstwa Malwiny Jędrkowiak ze „Słodkości i nie tylko”. Autorem zdjęć wykorzystanych przy produkcji okładki jest Łukasz Gawroński.

Cały album promuje nowy singiel, przygotowany we współpracy z Rahimem, Buką, Vieniem, Czesławem Mozilem i Mesajah. Artyści nagrali wspólny refren opowiadający o sile i porozumieniu jakie daje im muzyka.

Prezentując przekrój przez swą twórczośc, L.U.C. wyruszył w specjalną trasę koncertową. U jej początków L.U.C. uległ niebezpiecznemu wypadkowi. Mimo to – występy są kontynuowane.

– Prawie zawsze jak słyszę sygnał karetki w duchu życzę powodzenia osobie, po którą zmierza. Być może uratowało mnie to, że ktoś pomyślał tak dla mnie, być może to moja kocia natura i lądowanie na 3 łapy i głowę (chroniłem złamaną rękę), ale prawda jest raczej taka, że wszyscy jak rodzina ciężko pracowaliśmy nad tym bardzo skomplikowanym spektaklem i dzięki temu ostatecznie nie ma większej tragedii. Mam jedynie doła, że mimo iż postanowiłem grać nawet ze złamaną ręką los pierwszy raz w życiu nie pozwolił mi dokończyć koncertu – śmieje sie L.U.C.

Więcej informacji:

http://www.eluce.pl/

https://www.facebook.com/L.U.C.official.pageJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy