Wpisz i kliknij enter

Ryoji Ikea, Supersilent na Avant Art Festival

Co prawda przed nami festiwalowe lato, już teraz jednak warto zapowiedzieć 7 edycję Avant Art Festival, który odbędzie się w październiku we Wrocławiu.

Avant Art to jeden z najważniejszych festiwali europejskich, prezentujących muzykę i sztukę z pogranicza awangardy i eksperymentu. Podczas tegorocznej edycji we współpracy i w ramach ISCM World Music Days we Wrocławiu wystąpią Supersilent & John Paul Jones, Ryoji Ikea oraz zeitkratzer.

Supersilent & John Paul Jones

Supersilent jest jedną z najoryginalniejszych obecnie improwizacyjnych grup. Podczas wrocławskiego koncertu towarzyszyć jej będzie legendarny multiinstrumentalista John Paul Jones.

john-paul-jones

Ryoji Ikeda

Tego twórcy czytelnikom NM nie trzeba przedstawiać. W ramach wrocławskiego występu Ryoji Ikeda zaprezentuje nową odsłonę trwającego już prawie dziesięć lat projektu datamatics [ver.2.0], podczas którego japoński artysta wykorzysta czyste, cyfrowe dane jako źródła do kreowania dźwięku i obrazu.

Zeitkratzer

zeitkratzer jest kolektywem solistów powołanym do wykonywania najnowszej muzyki awangardowej i eksperymentalnej, założonym w 1999 roku i kierowanym przez Reinholda Friedla. Całkowita niezależność grupy, której założeniem jest samofinansowanie, pozwala na absolutną otwartość i bezkompromisowość w doborze repertuaru i współpracowników, wśród których znaleźli się między innymi Karlheinz Stockhausen, Lou Reed, Keiji Haino, La Monte Young czy Merzbow.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.avantart.pl oraz www.facebook.com/AvantArtFestivalJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Pop Ambient 21 Years Mix

Z okazji Nowego Roku wytwórnia Kompakt opublikowała wyjątkowy miks. Można go posłuchać na naszej stronie.