Pablo Mateo – Weird Reflections Beyond The Sky
Paweł Gzyl:

Techno do tańca.

Danny Brown – uknowhatimsayin¿
Jarek Szczęsny:

Gorączkowe wizje rapera.

9t Antiope – Grimace
Jarek Szczęsny:

Mikrus.

Malin Genie – Anthropomorphic Sympathy
Paweł Gzyl:

Stylowe electro i IDM w duchu lat 90.

Telefon Tel Aviv – Dreams Are Not Enough
Mateusz Piżyński:

Gdy w Tel Avivie zgaśnie światło…

Philipp Gorbachev – Kolokol
Paweł Gzyl:

Prawosławie i elektronika.

BNNT is Jerusalem in My Heart – Multiversion #4
Jarek Szczęsny:

Część czwarta.

rRoxymore – Face To Phase
Paweł Gzyl:

Introwertyczne bity.

The Big YES! – The Big YES!
Łukasz Komła:

Free jazzowy wybuch!

HTRK – Venus In Leo
Maciej Kaczmarski:

Miłość w czasach zarazy.

Matthias Schaffhauser – Hedonism, What Else
Paweł Gzyl:

Muzyka jako przyjemność.

Manu Delago – Circadian
Jarek Szczęsny:

Cykle snu.

Various Artists – Total 19
Paweł Gzyl:

Witamy jesień z Kompaktem.

Alessandro Cortini – Volume Massimo
Jarek Szczęsny:

Wyłapywanie wadliwych elementów.Nowości z Lado ABC

W tym roku warszawska oficyna Lado ABC świętuje dziesięć lat swojej działalności, a także cały czas wydaje nowe płyty. Sprawdźcie szczegóły! 

La Isla Bonita

Deerhoof – „La Isla Bonita” (04.11.2014 | Lado ABC/Polyvinyl)

W tym roku amerykańska grupa Deerhoof obchodzi swoje dwudzieste urodziny. Ilekroć sięgam po ich nowy materiał to od razu przychodzi mi na myśl nowojorski zespół Blonde Redhead. W obu formacjach mamy wokalistki o japońskich korzeniach, a poza tym, te grupy są znane z łączenia avant popu z noise’m, rockiem i elektroniką. Album „La Isla Bonita” nie jest jakimś szczytowym osiągnięciem Deerhoof, ale na pewno jest bardziej radykalny w swojej formie niż tegoroczny krążek Blonde Redhead – „Barragán” (moja recenzja). Słuchając „La Isla Bonita” najwięcej skojarzeń miałem z twórczością The Flaming Lips, Sonic Youth czy Talking Heads. Krążek „La Isla Bonita” idealnie wpasowuje się w stylistykę katalogu Lado ABC, gdzie w nagraniach „Doom” i „Last Fad” Amerykanie brzmią niczym nasza rodzima Baaba.

Profil na Facebooku »Profil na BandCamp »

Olivier Heim

Olivier Heim – „A Different Life” (25.11.2014 | Lado ABC/Zozaya Records)

Olivier Heim to prawdziwy obywatel świata. Ten holenderski muzyk urodził się w USA, a dorastał w Luksemburgu. W 2004 roku przeprowadził się do Danii, gdzie też poznał Misię Furtak, w wyniku czego powstał zespół Très.b. Obecnie artysta mieszka i pracuje w Warszawie. Od dwóch lat Heim wydaje też swoje nagrania pod pseudonimem Anthony Chorale. Jednak w tym roku doczekaliśmy się pierwszego krążka sygnowanego własnym nazwiskiem. W składzie zespołu Heima mamy Adama Byczkowskiego (bas), Karolinę Rec (syntezatory, wokal) i Thomasa Pettita (perkusja, członek Très.b). Na albumie „A Different Life” znalazło się dziewięć bardzo udanych utworów, w których sam lider pokazał, że jest nie tylko dobrym wokalistą, lecz także uzdolnionym gitarzystą i kompozytorem. Gdyby spróbować umiejscowić twórczość Oliviera Heima to uplasowałaby się blisko dokonań brytyjskiej grupy Metronomy i Ariela Pinka.

Profil na Facebooku »Profil na BandCamp »

Pamiętajcie, że TVP Kultura celebruje dziesięciolecie Lado ABC. W związku z tym będzie można obejrzeć koncert pt. „10 lat Lado ABC”, który zostanie wyemitowany 29 grudnia o godz. 22.40, na kanale TVP Kultura. Podczas występu na scenie zagrają: Marcin Masecki, Mitch & Mitch, Profesjonalizm, Paweł Szamburski, Pictorial Candi, Der Father, Alte Zachen, Paristetris, Wovoka, Ed Wood, Tupika, Arszyn/Duda, Jerz Igor, Slalom, Efekt Moozgu, Hokei, LXMP, Hubert Zemler, Baaba.

Strona Lado ABC »Profil na Facebooku »

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.