Jeff Parker & The New Breed – Suite For Max Brown
Łukasz Komła:

Projekcja magicznych obrazów.

Various Artists – Air Texture Vol. VII
Paweł Gzyl:

Rrose i Silent Servant serwują ambient? Niemożliwe!

Siavash Amini & Saåad – All Lanes Of Lilac Evening
Jarek Szczęsny:

Bez szwów.

Villaelvin – Headroof
Jarek Szczęsny:

Tylko bardziej.

Juno – Young Star
Jarek Szczęsny:

Infiltracja jazzu.

Lonker See – Hamza
Jarek Szczęsny:

Zawsze krok przed nami.

Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.

Wacław Zimpel – Massive Oscillations
Jarek Szczęsny:

Letarg duchowy.

Hula – Shadowland
Paweł Gzyl:

Jak ambient przenikał industrial.

Nicolas Godin – Concrete and Glass
Mateusz Piżyński:

Elektroniczny aksamit, który już dobrze znamy.

Ghost In The Machine – Breaking The Seal
Paweł Gzyl:

Czego można się spodziewać po płycie, na której jeden z utworów nosi tytuł „Napalm Breath”?

Jachna/Ziołek/Buhl – Animated Music
Jarek Szczęsny:

Poszerzanie improwizacyjnej wrażliwości.Unsound zaprasza na darmową imprezę

Helena Hauff i Errorsmith zagrają w sobotę 18 kwietnia w krakowskim klubie Forum Przestrzenie pod hasłem „Wake Up Call!”.

Impreza sali balowej dawnego hotelu będzie  podsumowaniem programu polsko-islandzkiej współpracy – „Luminous Bodies” – dzięki któremu z takim rozmachem odbyła się zeszłoroczna edycja Unsoundu.

Helena Hauff, didżejka i producentka, rezydentka hamburskiego klubu Golden Pudel, specjalizuje się w dźwiękach acid techno, EBM czy minimal wave, przekuwając swoje inspiracje w szereg surowych i agresywnych wydawnictw dla takich oficyn jak Werkdiscs, Lux Rec, Panzerkreuz, Handmade Birds czy PAN. Tworzy duet Black Sites razem z F#X, do współpracy nad projektem Hypnobeat zaprosił ją weteran undergroundowej elektroniki, James Dean Brown. W Forum wystąpi z dwugodzinnym setem didżejskim.

Errorsmith to didżej i producent z Berlina, najszerzej znany za sprawą gry w duecie MMM razem z rezydentem Berghain, Fiedelem. Samodzielnie porusza się przede wszystkim na polu cyfrowej syntezy, tworząc autorskie rozwiązania umożliwiające mu improwizację i eksperymenty z dźwiękiem. W swoich miksach sięga po bezpretensjonalną muzykę taneczną z pogranicza techno, house’u, electro, dubstepu, dancehallu i muzyki afrykańskiej.

Philip Sherburne, znany DJ i dziennikarz muzyczny, który współpracował z największymi redakcjami na świecie i uznawany jest za jedno z najbardziej wpływowych nazwisk świata klubowego. Obecnie pracuje dla Pitchforka i jest prawdopodobnie jedynym recenzentem, który potrafiłby nagrać kawałek wyróżniony odznaką “best new music”. Prywatnie – przyjaciel Unsoundu i wielokrotny gość festiwalu.

Le Petit Garcon, norweski artysta ambient techno, łączący brzmienie shoegaze’u z elektroniką, lubując się w syntetycznych harmoniach i głębokim basie. Otworzy wieczór swoim DJ setem.

Olivia to didżejka i promotorka mocno związana z Krakowem, do którego ściągnęła dziesiątki wykonawców za sprawą prowadzonej przez siebie inicjatywy (i niestety nieczynnego już klubu) Radar. Grywa surowe i ciężkie techno, zarówno w nowej wersji, jak i klasyki z Detroit, ale jej fascynacja latami osiemdziesiątymi obejmuje również electro i italo disco.

Start: godz. 22.

Wstęp wolny.

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.