Wpisz i kliknij enter

Unsound zaprasza na darmową imprezę

Helena Hauff i Errorsmith zagrają w sobotę 18 kwietnia w krakowskim klubie Forum Przestrzenie pod hasłem „Wake Up Call!”.

Impreza sali balowej dawnego hotelu będzie  podsumowaniem programu polsko-islandzkiej współpracy – „Luminous Bodies” – dzięki któremu z takim rozmachem odbyła się zeszłoroczna edycja Unsoundu.

Helena Hauff, didżejka i producentka, rezydentka hamburskiego klubu Golden Pudel, specjalizuje się w dźwiękach acid techno, EBM czy minimal wave, przekuwając swoje inspiracje w szereg surowych i agresywnych wydawnictw dla takich oficyn jak Werkdiscs, Lux Rec, Panzerkreuz, Handmade Birds czy PAN. Tworzy duet Black Sites razem z F#X, do współpracy nad projektem Hypnobeat zaprosił ją weteran undergroundowej elektroniki, James Dean Brown. W Forum wystąpi z dwugodzinnym setem didżejskim.

Errorsmith to didżej i producent z Berlina, najszerzej znany za sprawą gry w duecie MMM razem z rezydentem Berghain, Fiedelem. Samodzielnie porusza się przede wszystkim na polu cyfrowej syntezy, tworząc autorskie rozwiązania umożliwiające mu improwizację i eksperymenty z dźwiękiem. W swoich miksach sięga po bezpretensjonalną muzykę taneczną z pogranicza techno, house’u, electro, dubstepu, dancehallu i muzyki afrykańskiej.

Philip Sherburne, znany DJ i dziennikarz muzyczny, który współpracował z największymi redakcjami na świecie i uznawany jest za jedno z najbardziej wpływowych nazwisk świata klubowego. Obecnie pracuje dla Pitchforka i jest prawdopodobnie jedynym recenzentem, który potrafiłby nagrać kawałek wyróżniony odznaką “best new music”. Prywatnie – przyjaciel Unsoundu i wielokrotny gość festiwalu.

Le Petit Garcon, norweski artysta ambient techno, łączący brzmienie shoegaze’u z elektroniką, lubując się w syntetycznych harmoniach i głębokim basie. Otworzy wieczór swoim DJ setem.

Olivia to didżejka i promotorka mocno związana z Krakowem, do którego ściągnęła dziesiątki wykonawców za sprawą prowadzonej przez siebie inicjatywy (i niestety nieczynnego już klubu) Radar. Grywa surowe i ciężkie techno, zarówno w nowej wersji, jak i klasyki z Detroit, ale jej fascynacja latami osiemdziesiątymi obejmuje również electro i italo disco.

Start: godz. 22.

Wstęp wolny.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy