Stenny – Upsurge
Paweł Gzyl:

Połamane rytmy zanurzone w ambiencie.

Justyna Steczkowska – Maria Magdalena. All Is One
Przemysław Solski:

Wędrówka duszy.

Function – Existenz
Paweł Gzyl:

Opus magnum Dave’a Sumnera.

Bella Boo – Once Upon a Passion
Jarek Szczęsny:

Z półprzymkniętymi oczami.

Shed – Oderbruch
Paweł Gzyl:

Szperając w zbiorowej pamięci.

KTLH – Azathoth
Jarek Szczęsny:

Egzorcyści będą mieć pełne ręce roboty.

Koenraad Ecker & Frederik Meulyzer – Carbon
Paweł Gzyl:

Wizyta na Spitsbergenie.

Planetary Assault Systems – Live At Cocoon Ibiza
Paweł Gzyl:

Techno z saksofonem? Czemu nie!

Olo Walicki & Jacek Prościński – Llovage
Jarek Szczęsny:

Uciekająca sekcja rytmiczna.

Abul Mogard – Kimberlin
Maciej Kaczmarski:

Elegia na odejście.

Tobias Preisig – Diver
Łukasz Komła:

Skoncentrowana powódź.

Lee Gamble – Exhaust (Flush Real Pharynx Part 2)
Paweł Gzyl:

Powrót do korzeni.

Various Artists – Pop Ambient 2020
Paweł Gzyl:

Ambient jak skała.

FKA Twigs – Magdalene
Jarek Szczęsny:

Jedno płuco.Happy Pills

7 sierpnia to data premiery nowej EP-ki polskiej formacji Happy Pills. Do tego czasu możecie ją zamówić w niższej cenie.

Nie dość, że nowa płyta grupy nazywa się po prostu „Happy Pills” (Gusstaff Records), to zawiera sześć utworów, z których każdy nosi ten sam podtytuł. Bezpośrednim impulsem do stworzenia takiego materiału było nagranie „Happy Pills” autorstwa Norah Jones. – Natychmiast wyrzuciło nas z pierwszej strony wyników w Google i YouTube – śmieje się Jacek Kąkolewski, basista HP. – Kiedyś Candlebox nagrało krążek, pt. „Happy Pills” i rozważaliśmy tytuł Candlebox dla naszego albumu – dodaje gitarzysta Mariusz Szypura.

Początkowo nagranie coveru Norah Jones miało być żartem, ale po wysłuchaniu około 20 różnych piosenek zatytułowanych „Happy Pills” zespół postanowił pójść dalej i nagrał całą EP-kę. Oprócz przeboju Norah Jones zarejestrował swoje wersje kilku kawałków kompletnie nieznanych wykonawców, takich jak Woodpile czy Bad Canon. W ten sposób powstało chyba najbardziej zróżnicowane stylistycznie wydawnictwo Happy Pills.

Płyta jest wydana w digipaku, ręcznie numerowana i limitowana do 300 szt. Oficjalna premiera odbędzie się 7 sierpnia podczas OFF Festivalu. Do tego czasu EP-ka jest dostępna w niższej cenie, a zamówić ją można na stronie sklepu Gusstaff Records.

Zespół Happy Pills powstał w 1993 roku, a zadebiutował cztery lata później płytą „Soft”. Do 2002 roku wydali cztery albumy i zagrali kilkadziesiąt koncertów. Grupa zawiesiła działalność po wyjeździe do USA wokalistki Agnieszki Morawskiej i niedoszłych koncertach w Stanach Zjednoczonych (pamiętna data – 11.09.2001 – samolot, którym leciało HP został zawrócony nad Atlantykiem i do trasy nie doszło). Od 2008 roku z Happy Pills śpiewa Natalia Fiedorczuk, znana m.in. z Nathalie And The Loners. W 2010 roku ukazała się ich płyta „Retrosexual”, której towarzyszyły koncerty m.in. na OFF Festivalu, Rock In Arena i w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

 

Strona Happy Pills »Profil na Facebooku »Strona Gusstaff Records »Profil na Facebooku »Słuchaj na Soundcloud »

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.