Wpisz i kliknij enter

Happy Pills

7 sierpnia to data premiery nowej EP-ki polskiej formacji Happy Pills. Do tego czasu możecie ją zamówić w niższej cenie.

Nie dość, że nowa płyta grupy nazywa się po prostu „Happy Pills” (Gusstaff Records), to zawiera sześć utworów, z których każdy nosi ten sam podtytuł. Bezpośrednim impulsem do stworzenia takiego materiału było nagranie „Happy Pills” autorstwa Norah Jones. – Natychmiast wyrzuciło nas z pierwszej strony wyników w Google i YouTube – śmieje się Jacek Kąkolewski, basista HP. – Kiedyś Candlebox nagrało krążek, pt. „Happy Pills” i rozważaliśmy tytuł Candlebox dla naszego albumu – dodaje gitarzysta Mariusz Szypura.

Początkowo nagranie coveru Norah Jones miało być żartem, ale po wysłuchaniu około 20 różnych piosenek zatytułowanych „Happy Pills” zespół postanowił pójść dalej i nagrał całą EP-kę. Oprócz przeboju Norah Jones zarejestrował swoje wersje kilku kawałków kompletnie nieznanych wykonawców, takich jak Woodpile czy Bad Canon. W ten sposób powstało chyba najbardziej zróżnicowane stylistycznie wydawnictwo Happy Pills.

Płyta jest wydana w digipaku, ręcznie numerowana i limitowana do 300 szt. Oficjalna premiera odbędzie się 7 sierpnia podczas OFF Festivalu. Do tego czasu EP-ka jest dostępna w niższej cenie, a zamówić ją można na stronie sklepu Gusstaff Records.

Zespół Happy Pills powstał w 1993 roku, a zadebiutował cztery lata później płytą „Soft”. Do 2002 roku wydali cztery albumy i zagrali kilkadziesiąt koncertów. Grupa zawiesiła działalność po wyjeździe do USA wokalistki Agnieszki Morawskiej i niedoszłych koncertach w Stanach Zjednoczonych (pamiętna data – 11.09.2001 – samolot, którym leciało HP został zawrócony nad Atlantykiem i do trasy nie doszło). Od 2008 roku z Happy Pills śpiewa Natalia Fiedorczuk, znana m.in. z Nathalie And The Loners. W 2010 roku ukazała się ich płyta „Retrosexual”, której towarzyszyły koncerty m.in. na OFF Festivalu, Rock In Arena i w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

 

Strona Happy Pills »
Profil na Facebooku »
Strona Gusstaff Records »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy