Wpisz i kliknij enter

Group Rhoda i FOQL w Chmurach

W najbliższy piątek w stołecznych Chmurach pojawią się dwie intrygujące artystki.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o sierpniowej epce Hypatia Justyny Banaszczyk. Pochodząca z Łodzi artystka nie tylko tworzy jako FOQL, lecz także, wraz z Jarosławem Grzelakiem, prowadzi projekt Niebezpieczne Związki. Obecnie oboje mieszkają i działają w Warszawie. W najbliższy piątek – 11. września – będziemy mieli okazję usłyszeć dźwięki FOQL na żywo w praskiej klubokawiarni Chmury.

Drugą bohaterką wieczoru będzie Group Rhoda ze Stanów Zjednoczonych. Group Rhoda to solowy projekt z San Francisco, za którym stoi Mara Barenbaum (wchodząca również w skład duetu Max + Mara). Artystka tworzy analogową muzykę elektroniczną spod znaku tropical darkwave i minimal wave. Projekt ten jest wynikiem kilkuletniej podróży „wgłąb siebie”, która to zaowocowała debiutanckim albumem „Out Of Time, Out Of Touch”, wydanym w 2012 roku przez brytyjską wytwórnię Night School Records (m.in. Molly Nilsson, Sally Dige, The Space Lady).

Za pomocą swojej twórczości Group Rhoda przywołuje obrazy i rytmy, które mają w sobie coś zarówno z atawizmu, jak i z futuryzmu. Jest w tej muzyce pewna urzekająca sprzeczność – minimal wave i postindustrialne krajobrazy łączą się w niej w zaskakujący sposób z tropikalnymi rytmami i charakterystycznym wokalem artystki. Dla Group Rhody będzie to pierwszy występ w Polsce.

Miejsce: Chmury / Warszawa. ul. 11 Listopada 22
Start: 20.00
Wstęp: 25 zł

GROUP RHODA (US, Not Not Fun/Night School)

GROUP RHODA / BANDCAMP
GROUP RHODA / SOUNDCLOUD
GROUPRHODA.COM

FOQL (PL, Enfant Terrible/Pointless Geometry)

FOQL – CYRIL
FOQL – SWERVE
FOQL – BLACK MARKET GOODS / BANDCAMPJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Marina Aleksandra

Marina Aleksandra ma na koncie EP wydane w niemieckiej wytwórni Advanced Black. Jest częstą gościnią na wielkich scenach Berlina czy Paryża bo jej bezlitosny, surowy bas „doraźnie koi niepokoje”. Dąży do rozbudzania fantazji, pozbycia się kompleksów, pruderii i wszelkiego skrępowania w odkrywaniu własnej natury.