Wpisz i kliknij enter

Francis Juno | Treasure Teeth

Motywem przewodnim tego wpisu są podwójne EP-ki. Poznajcie nagrania artysty ze Szwajcarii i amerykańsko-brytyjskiego duetu.  

HON18_front

Francis Juno – „Tomorrow’s Nostalgia” (17.11.2015 | Hula Honeys)

Za nazwą Francis Juno ukrywa się Bruno Schnüriger – znany ze szwajcarskiego duetu Echo 106. W tym roku wydał już jedną płytę, pt. „Platform Romance” (Mystic & Quantum Records). Wolę jednak skupić się na najnowszym albumie „Tomorrow’s Nostalgia”, na którym Schnüriger umieścił piętnaście kompozycji, gdzie w całkiem zaskakujący i odświeżający sposób miesza dancefloor, electro, downtempo i IDM. Niektóre nagrania Francisa Juno można zestawić z tym, co tworzy koloński artysta Schlammpeitziger.

Profil na Facebooku »

OE043_1500x1500_cover

Treasure Teeth – „Transatlantic Consultant / Romantic Impulse” (13.11.2015 | Other Electricities)

Treasure Teeth to duet tworzony przez Jamesa McKillopa (elektronika, produkcja) i Barbarę Elting (wokal, elektronika, produkcja). Ich materiał powstawał w kilku miastach, zaczęli w 2010 roku w Londynie, później był Nowy Jork a skończyli go w Miami. Ostatecznie nagrania trafiły na kasetę. Artyści z jednej strony odwołują się do dubstepu z okolic Buriala, IDM-u i elektroniki kojarzącej się z oficyną Warp, a z drugiej – mieszają karaibskie klimaty z jamajskim dubem spod znaku Lee Scratch Perry’ego. Oczywiście całość jest zatopiona w pogłosach i wielu innych elektronicznych efektach.

Profil na Facebooku »

 

Strona Hula Honeys »
Profil na Facebooku »
Strona Other Electricities »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy